Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Cykloportál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Do práce na kole 2020: Přijměte výzvu a vyhrajte jednu z pěti koloběžek od Kraje Vysočina

Už pošesté Kraj Vysočina podpoří celorepublikovou kampaň a soutěž způsobem, který je mezi kraji jedinečný. V každém z účastnických měst totiž můžete vyhrát skvělou koloběžku Yedoo a zapojit se můžete napříč celou Vysočinou, stačí se přihlásit pod jedno z okresních města Havlíčkův Brod, Jihlavu, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou. Pokud se vám pak podaří během soutěžního měsíce května překonat stanovenou hranici pravidelnosti 66 % cest do práce a z práce na kole nebo pěšky, může být právě jedna z pěti koloběžek věnovaných Krajem Vysočina vaše. Jako „čistá“ cesta se počítá i kombinace s veřejnou hromadnou dopravou, jde o to nahradit co nejvíce individuální cesty autem. Vytvořte tedy svůj 2–5členný tým a registrujte se na www.dopracenakole.cz .
 

 
 

Prospět životnímu prostředí i vlastnímu tělu a udělat si fajn firemní teambuilding, to je cílem výzvy Do práce na kole, kterou na republikové úrovni pořádá spolek AutoMat už podesáté. V roce 2019 přilákala výzva Do práce na kole na 20 000 účastníků napříč celou republikou. Na Vysočině se do loňského ročníku aktivně zapojila více něž tisícovka zaměstnanců firem, organizací a institucí. Soutěží se především v pravidelnosti, což je i cílem měsíc trvající výzvy, motivovat k pravidelnému pohybu. Doplňková kategorie výkonnost se v letošním ročníku posouvá k možnosti svými „kilometry“ podpořit některý ze tří hlavními organizátory vybraných sociálních projektů.

 

Rozvoj aktivní mobility je podmíněn nejen bezpečnou infrastrukturou. Důležitou roli představují i zaměstnavatelé, kteří mohou zlepšovat podmínky pro dojíždění na kole vytvářením vhodných podmínek na pracovišti. V mnoha firmách je již standardem možnost bezpečného parkování kol, převlékárny, sprchy a další benefity. Firmy také čím dál častěji podporují zapojení vlastních zaměstnanců do této jarní výzvy.

 

Registrace do výzvy Do práce na kole byly spuštěny 1. března a jsou nejvýhodnější právě během března, proto neváhejte! Každý účastník dostane jako obvykle stylové tričko nebo nákrčník, které fungují také jako vstupenky na různé doprovodné akce zdarma právě pro registrované účastníky. Letošní vizuál, ze kterého vychází i originální trička, vytvořil tentokrát známý výtvarník Jaromír Švejdík alias Jaromír99, autor komiksu Alois Nebel nebo Zátopek.

 

Kompletní informace a možnost registrace najdete na www.dopracenakole.cz .


do práce na kole

  • Petr Stejskal, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  •  tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.3.2020 / 3.3.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Cykloportál Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze