Zásadní českou stopou, které si nešlo při návštěvě tchajwanských škol nevšimnout, bylo jejich početné vybavení 3D „českými“ tiskárnami. Každý z žáků měl vlastní zařízení, jehož autorem je český technologický vývojář Josef Průša, rodák z Havlíčkova Brodu. Návštěva IT veletrhů některé z účastníků inspirovala a motivovala při rozhodování o budoucím směřování vlastního vysokoškolského studia. Velice působivé byly například ukázky programování, kterému se věnují už děti na základních školách, ale i preventivní opatření chránící domácnosti před zemětřesením. Ohromení z ovládnutí pohybu a času zažili studenti při svezení jedním z nejrychlejších výtahů na světě, který se nachází v mrakodrapu Taipei 101. 89 podlaží zvládne zdolat za 39 sekund. Součástí znalostní cesty byla i návštěva místního ministerstva školství a ministerstva zahraničí, návštěva tradičních přírodních památek, cestování rychlovlakem nebo ochutnávka tradiční kuchyně.
Cesta studentům nejen rozšířila povědomí o nových technologiích i odlišné kultuře, navíc jim umožnila komunikovat v cizím jazyce, zbavila obav z cestování a jak jeden z účastníků dodal, dala jim příležitost překonávat sami sebe.
Kraj Vysočina spolupracuje s Institutem pro informační průmysl již od roku 2009. Vedle studijních cest realizoval hned několik úspěšných projektů s využitím dobré praxe tchajwanské strany – chytré osvětlení v Nemocnici Pelhřimov, provozování odborné učebny na pelhřimovské SPŠ a SOU, občané pak mohou využít například elektronické objednávání do krajských nemocnic – eAmbulanci.
Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí
web & design WEBHOUSE®, redakční systém vismo® | Přihlásit se | PC verze