Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Videospoty dávají nahlédnout do života náhradních rodin

Videospoty dávají nahlédnout do života náhradních rodin
Originální putovní výstavu fotografií z prostředí pěstounských rodin, která vznikla u příležitosti Týdne pěstounství v říjnu 2019, doplňují nově dva videospoty. Točily se přímo v prostředí rodin pěstounů z Vysočiny s cílem poodhalit životní příběhy náhradních rodin a bořit mýty o pěstounské péči. „Chceme, aby všechny děti, které nevyrůstají ve své rodině, měly možnost žít v náhradním rodinném prostředí. Proto stále hledáme a podporujeme nové žadatele o pěstounskou péči,“ zdůraznil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.
 

 
 

Kamera zavítala do domácností dvou náhradních rodin. K manželům Honkovým, kteří se spolu se svými dvěma biologickými dcerami starají ještě o tři malé sourozence. Těm totiž osud nedopřál žít s vlastní maminkou a tatínkem. Druhý videomedailonek dává nahlédnout do života energické rodiny Sokolových, kteří se starají o dceru Karolínu, o vlastního syna Jirku a o dvě pěstounské děti – Štěpána a Aničku. „Každou z rodin vedla k pěstounství jiná životní cesta a každá na pěstounství nahlíží trochu jinak. Jedno však mají společné. Chtěli pomoci dětem, dát jim štěstí, předat životní hodnoty a hlavně možnost vyrůstat v rodinném kruhu,“ vyzývá ke zhlédnutí videomedailonků Marie Nápravníková, vedoucí Oddělení sociální ochrany a prevence Krajského úřadu Kraje Vysočina.


Odkazy na videa – Youtube Kraje Vysočina

 

Videospoty jsou hrazené z prostředků projektu „Podpora a rozvoj náhradní rodinné péče v Kraji Vysočina“, reg. č. CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_007/0005680, financované z OPZ a ze státního rozpočtu. 

pěstouni

kvesf

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.2.2020 / 19.2.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze