Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Videospoty dávají nahlédnout do života náhradních rodin

Videospoty dávají nahlédnout do života náhradních rodin
Originální putovní výstavu fotografií z prostředí pěstounských rodin, která vznikla u příležitosti Týdne pěstounství v říjnu 2019, doplňují nově dva videospoty. Točily se přímo v prostředí rodin pěstounů z Vysočiny s cílem poodhalit životní příběhy náhradních rodin a bořit mýty o pěstounské péči. „Chceme, aby všechny děti, které nevyrůstají ve své rodině, měly možnost žít v náhradním rodinném prostředí. Proto stále hledáme a podporujeme nové žadatele o pěstounskou péči,“ zdůraznil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.
 

 
 

Kamera zavítala do domácností dvou náhradních rodin. K manželům Honkovým, kteří se spolu se svými dvěma biologickými dcerami starají ještě o tři malé sourozence. Těm totiž osud nedopřál žít s vlastní maminkou a tatínkem. Druhý videomedailonek dává nahlédnout do života energické rodiny Sokolových, kteří se starají o dceru Karolínu, o vlastního syna Jirku a o dvě pěstounské děti – Štěpána a Aničku. „Každou z rodin vedla k pěstounství jiná životní cesta a každá na pěstounství nahlíží trochu jinak. Jedno však mají společné. Chtěli pomoci dětem, dát jim štěstí, předat životní hodnoty a hlavně možnost vyrůstat v rodinném kruhu,“ vyzývá ke zhlédnutí videomedailonků Marie Nápravníková, vedoucí Oddělení sociální ochrany a prevence Krajského úřadu Kraje Vysočina.


Odkazy na videa – Youtube Kraje Vysočina

 

Videospoty jsou hrazené z prostředků projektu „Podpora a rozvoj náhradní rodinné péče v Kraji Vysočina“, reg. č. CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_007/0005680, financované z OPZ a ze státního rozpočtu. 

pěstouni

kvesf

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.2.2020 / 19.2.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze