Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Spolupráce kraje a Věznice ve Světlé nad Sázavou pokračuje

věznice
Vysočina patří mezi regiony, které se dlouhodobě podílejí na projektech resocializace odsouzených a podporují věznice na svém území. V úzké spolupráci jihlavské Obchodní akademie, Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnická školy, Střední odborné školy služeb a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky, Úřadu práce Havlíčkův Brod, věznice a kraje má nyní možnost šest vybraných odsouzených žen z Kraje Vysočina získat v rámci 250 hodin teoretické i praktické výuky kvalifikaci kadeřnice.
 

 
 

„Podpora vzdělávání je jednou z možností prevence recidivy, navíc se zaměřujeme na získání profesní kvalifikace, která je na trhu práce žádaná,“ říká Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina. „Otevření kvalifikačního kurzu kadeřnice je dalším dílkem naší spolupráce,“ doplňuje hejtman Běhounek.

 

Náklady spojené s rekvalifikací hradí Úřad práce ČR. Krajská škola poskytne odborníky a Kraj Vysočina zakoupil materiální vybavení - kufříky s profesionálními kadeřnickými pomůckami, fény, kulmy a další potřeby pro výuku, v celkové hodnotě více než 60 tisíc korun. Věznice připravila učebnu a podmínky ke studiu pro odsouzené. V minulosti odsouzené ženy mohly absolvovat přímo tříletý výuční obor kuchař, případně se i v tomto oboru rekvalifikovat. Podpora se týká i zaměstnanců věznice, kdy sociální pracovníci byli zahrnuti do vzdělávacích programů realizovaných krajem. 


Věznicevěznice

  • Radim Hošek, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz  
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.2.2020 / 18.2.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze