Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Expozice ve věži sv. Ducha v Telči

 

 
 

Adresa

Palackého ul.

Informační centrum Městského úřadu Telč

náměstí Zachariáše z Hradce 10

588 56 Telč

tel.: 567 112 407; 567 112 408

e-mail: info@telc.eu

web: https://www.telc.eu/turista_a_volny_cas/turisticke_atraktivity_mapy/vez_sv_ducha-1


Otevírací doba

leden, únor, březen, listopad, prosinec
zavřeno
duben, říjen
Po - Ne po domluvě na informačním centru, volná prohlídka
květen - září
Út - Ne 10:00 - 12:00, 13:00 - 17:00, volná prohlídka


Vstupné

Dospělí
15 Kč
Děti, studenti
10 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 1-3 děti)
30 KčPozdně románská věž sv. Ducha z 1. poloviny 13. století je nejstarší dochovanou stavební památkou ve městě, je vysoká 49 m.

Věž sv. Ducha byla po rekonstrukci opět zpřístupněna 1. srpna 2018. Rekonstrukci věže kostela sv. Ducha si vynutil zejména špatný stav krovu věže. Zahrnovala kompletní renovaci stávajícího historického krovu s nutným nahrazením poškozených částí krovu, kompletní výměnu střešní krytiny a také zpřístupnění posledního podlaží věže, vnitřní instalace a expozici uvnitř věže.

Expozice je tvořena světelnými panely mapující jednotlivá historická období města ve vztahu k národním a světovým dějinám. Na návštěvníky čekají instalované dotykové tabule s časovou osou dějin města, informacemi o historii i současnosti města včetně fotografií, obrazů a vedut, propojené s informacemi o okolních obcích a památkách. Součástí expozice je hologram historické postavy, která návštěvníky do věže uvede. V posledním zpřístupněném podlaží věže jsou osazeny vyhlídkové dalekohledy, interaktivní mapy a ve vrcholu věže i historický hodinový stroj.

Koncepce multimediální expozice věže sv. Ducha má za úkol nejenom poučit, ale i pobavit, a to pomocí vyspělých technologií. Celá expozice je zároveň pojata, jako živý projekt, na kterém se do budoucna mohou podílet nejen všichni obyvatelé Telče, ale i sami návštěvníci.


Zdroj: archiv MěÚ Telč

12


 
Zodpovídá: Veronika Landsmanová
Vytvořeno / změněno: 13.2.2020 / 13.2.2020
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Příspěvkové organizace zřizované Krajem Vysočina > Seznam příspěvkových organizací v oblasti kultury

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze