Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na seznam regionálních produktů přibyla whisky z Třebíče

Třebíčská whisky
Trebitsch single malt whisky rozšířila seznam výrobků, které mají právo nosit značku Vysočina regionální produkt. Na konci loňského roku o tom rozhodla odborná komise, dnes si zástupci TREBITSCH HOLDING SE převzali potvrzení z rukou hejtmana Jiřího Běhounka. V současné době figuruje na seznamu regionálních produktů z Vysočiny už 54 živnostníků nebo firem. „Ročně připravíme pro odběratele 60 tisíc lahví whisky. Největší investice jsme v posledních letech směřovali do výroby zracích dubových sudů, vyrábíme si je sami, hodně nám na jejich kvalitě záleží. Jsou to především podmínky zrání, nadmořská výška nebo teplota co dává naší značce originální vyhledávanou chuť,“ říká hrdě provozní ředitel a člen představenstva Ondřej Chládek.
 

 
 

Kromě rozšíření seznamu regionálních produktů o whisky z Třebíče schválila komise recertifikaci u 18 položek na seznamu Vysočina regionální produkt a prodloužení statutu Síť regionálních produktů u 11 provozoven. „Značka Vysočina regionální produkt je udělována na dva roky, poté odborná komise přezkoumává, zda daný produkt nebo výrobek stále splňuje požadované parametry,“ upřesnila předsedkyně certifikační komise Marie Černá a doplňuje, že stejný postup volí komise i u certifikovaných prodejen regionálních produktů. Těch, které si mohou na výlohu hrdě vylepit značku Síť regionálních produktů je k dnešnímu dni 21, přičemž nejvíc se jich nachází v okrese Třebíč. „Produkty označené regionální značkou hrdě využívá Kraj Vysočina jako originální prezentační předměty, jsme hrdí, že se jejich skupina přirozeně rozrůstá, že přibývá šikovných a podnikavých lidí, kteří mají chuť a elán dělat věci jinak, originálně a hlavně s poctivě,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Popis Trebitsch single malt whisky uvedený v žádosti o certifikát Vysočina Regionální produkt:

TREBITSCH SINGE MALT WHISKY

Obsah alkoholu 40%, objem: 500 ml, stáří: 4 roky, whisky zraje v dubových sudech, suroviny z Česka. Výrobek neobsahuje žádná umělá sladidla, barviva ani konzervační látky.

 

ČESKÝ VÝROBCE: jsme první český výrobce, který se specializuje na výrobu whisky. Vše děláme bez ústupků na kvalitě. Každému sudu věnuje náš master distiler náležitou péči. Každou láhev ruční stáčíme i uzavíráme.

 

LIMITOVANÝ POČET LAHVÍ: pro letošní rok máme vyrobený omezený počet lahví pro volný prodej. Ve světě whisky se nedá nic uspěchat. Pro nás i pro Vás je to zárukou, že naši whisky nedostane každý.

 

POUŽÍVÁME KVALITNÍ MÍSTNÍ SUROVINY: světoznámý moravský slad mírně nakouřený rašelinou z Čech. Prvotřídní voda z regionálního pramene s parametry kojenecké vody. Silně vypálené panenské dubové sudy. Neobsahuje žádná umělá sladidla, barviva ani konzervační látky.


Regionální produktRegionální produkt

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.2.2020 / 4.2.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze