Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Skončila průběžná část jedenáctého ročníku soutěže S Vysočinou do Evropy

S Vysočinou do Evropy
19. prosince 2019 byla ukončena průběžná část 11. ročníku úspěšné vědomostní soutěže S Vysočinou do Evropy určená žákům středních škol v našem kraji. Úkolem soutěžících bylo odpovědět na otázky zaměřené na geografii, historii, umění či významné osobnosti
a události související s naším regionem. Při hledání správných odpovědí uplatnili soutěžící dovednost práce s internetem a znalost anglického jazyka. Průběžná část se odehrávala na webových stránkách soutěže www.ourregion.cz. Finále rozhodne
o trojlístku vítězů, který Kraj Vysočina odmění čtrnáctidenním kurzem anglického jazyka ve Velké Británii.
 

 
 

V soutěži bylo registrováno 334 soutěžících z 20 středních škol. Maximální možný počet bodů získaných v jednotlivých kolech průběžné části činil 21. Mezi finalisty letošního ročníku postoupili soutěžící, kteří dosáhli alespoň 88 bodů. Nejvyššího počtu 105 bodů, který mohli soutěžící získat celkem, nedosáhl žádný ze soutěžících. Nejvyššího dosaženého počtu 103 bodů dosáhli tři soutěžící. Do finále soutěže postoupilo 31 soutěžících.

 

Dvoukolové finále se bude konat v březnu 2020 v prostorách Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě. V prvním kole finalisté budou odpovídat na 20 otázek týkajících se našeho kraje a ve druhém kole představí deset nejlepších řešitelů své prezentace na téma „Filmový průmysl a Vysočina“. Nejen otázky, ale také prezentace finalistů včetně jejich vystoupení budou v anglickém jazyce. Finalisté se mohou rovněž zapojit do doprovodné aktivity soutěže „Hlasování o nejzdařilejší prezentaci“, která bude probíhat na webových stránkách soutěže www.ourregion.cz od 14. února 2020, 14.00 hodin do 24. února 2020, 14.00 hodin.

 

Žádný z finalistů neodejde s prázdnou. Pro všechny jsou připraveny hodnotné věcné dary. Trojice nejlepších převezme ocenění od vrcholných představitelů Kraje Vysočina a zástupců firem sponzorujících soutěž a během letních prázdnin 2020 se zúčastní dvoutýdenního kurzu anglického jazyka ve Velké Británii.

 

  • Dita Voborská, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.12.2019 / 23.12.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze