Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V Telči otevřeli moderní centrum pro seniory se 130 lůžky

V Telči otevřeli moderní centrum pro seniory se 130 lůžky
V Telči bylo na začátku tohoto týdne slavnostně otevřeno nové moderní senior centrum. Domov pro seniory se sníženou soběstačností včetně těch s Alzheimerovou chorobou či jinou formou demence nabízí celkem 130 lůžek. Na Vysočině je to první dokončený projekt spolupráce soukromého a veřejného sektoru v oblasti pobytových sociálních služeb. Senior centrum patří do sítě největšího soukromého poskytovatele sociálních služeb v České republice, společnosti Senecura. Nahrazuje a rozšiřuje lůžkovou kapacitu původního domova pro seniory, který zřizovalo město a jehož prostory už neodpovídaly současným trendům v péči o seniory.
 

 
 

Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnili také hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, starosta města Telč Roman Fabeš, generální ředitel SeneCura Anton Kellner, regionální ředitelka SeneCura Věra Husáková a ředitelka nového SeniorCentra Marika Krejčí. Možnost prohlédnout si nový domov v Telči využily i stovky místních občanů, zástupců poskytovatelů sociálních služeb a veřejných institucí. „Investice privátní společnosti s mnohaletými zkušenosti v poskytování sociálních služeb je jedna z cest, jak zajistit prostředky na investice rychleji, než se to daří z veřejných rozpočtů. Konkrétně v Telči se jedná o převedenou kapacitu, která měla v krajské síti sociálních služeb své místo. Věřím, že model bude fungovat především ke spokojenosti klientů, obyvatel našeho kraje,“ říká Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

Nové senior centrum na okraji Telče je umístěno v historické zahradě bývalého školního areálu. V rámci výstavby došlo také k rekonstrukci prvorepublikové školy a jejímu zakomponování do nové přístavby. Klienti domova mají k dispozici jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Mohou využít rozlehlou zahradu včetně terapeutických prvků v tzv. memory garden, aktivizační místnost vybavenou keramickou pecí, kapli, fitness centrum, rehabilitace, masáže nebo kadeřnictví. Na Vysočině chce společnost SeneCura otevřít v nejbližších letech i další domovy. Po Telči bude na řadě SeniorCentrum v Chotěboři.


telč

telč

telč 

telč

telč

  • s využitím tiskové zprávy společnosti SeneCura
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.12.2019 / 10.12.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze