Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina zve středoškoláky ke studiu v regionu Grand Est ve Francii ve školním roce 2020/2021

Kraj Vysočina zve středoškoláky ke studiu v regionu Grand Est ve Francii ve školním roce 2020/2021
Kraj Vysočina ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze a Remešskou akademií (Académie de Reims) nabízí opět v rámci programu Rok ve Francii studentům středních škol z Kraje Vysočina možnost studovat na střední škole v oblasti Champagne-Ardenne, která je součástí regionu Grand Est ve Francii. Předpokladem studia je znalost francouzského jazyka, ale především motivace a odhodlání. Požadováno je složení zkoušky DELF alespoň úrovně A2, což je možné učinit ještě v březnu 2020. Přihlášky pro následující školní rok je možné podávat až do 29. února 2020.
 

 
 

Program je určen pro studenty ve věku 15 až 17 let, kteří se rozhodnou rozvinout a zlepšit své dovednosti ve francouzském jazyce, prohloubit své mezikulturní znalosti, poznat způsob života Francouzů a prožít obohacující zkušenost. Náklady na pobyt studenta ve Francii hradí z velké části sama rodina. Studenti z Vysočiny mají na rozdíl od zájemců z většiny ostatních krajů výhodu, že Kraj Vysočina poskytuje finanční prostředky na částečné pokrytí nákladů spojených se studijním pobytem. Stipendium v souladu se stipendijními pravidly Rady Kraje Vysočina pokryje asi třetinu vynaložených nákladů. Přihláška do programu se všemi přílohami a další informační materiály jsou ke stažení na webových stránkách Kraje Vysočina.


Za 10 let fungování programu Rok ve Francii úspěšně studovalo ve Francii 16 středoškoláků z Vysočiny a ve školním roce 2019/2020 zažívají tuto zajímavou a přínosnou zkušenost další tři studentky gymnázií v Pelhřimově a Telči.


Zájemci z řad studentů, rodičů a pedagogů jsou zváni na informační seminář, který proběhne v sídle Kraje Vysočina, Žižkova 57, Jihlava, v pondělí 27. ledna 2020 od 16 hodin.


Na rok do Francie vyrazily také Bára a Bětka z Vysočiny a jaké jsou jejich zážitky? www.youtube.com/watch?v=RkglYEoqeYY 


rok ve fr

  • Jan Skála, oddělení vnějších vztahů
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail skala.j@kr-vysocina.cz, tel. 724 650 265 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.12.2019 / 10.12.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze