Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zemědělci z Vysočiny jeli na zkušenou do Maďarska

Bezmála desítka odborníků pracujících v oblasti zemědělství na Vysočině byla součástí krajské delegace, která v závěru listopadu navštívila Maďarsko. Cílem třídenní cesty do regionu Szabolcs-Szatmár-Bereg byla výměna zkušeností v oblasti zemědělství, dotační politiky a nechyběly ani informace o zemědělském školství, šlechtění brambor nebo pěstitelství a chovu hospodářských zvířat.
 

 
 
„Setkali jsme se se zástupci Agrární komory regionu Szabolcs-Szatmár-Bereg. Navštívili jsme zemědělskou střední školu Vay Ádám v Baktalórántháze, zemědělský podnik v Nagykálló, kde úspěšně čerpají z evropských dotačních fondů. Prospěšná byla především výměna kontaktů a zkušeností v oblasti šlechtitelství brambor a nových trendů mezi havlíčkobrodským Výzkumným ústavem bramborářským a maďarskými kolegy,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Martin Hyský, který byl součástí krajské delegace. Maďarští zemědělci mají zájem o pokračování spolupráce. „Nadále si chceme vyměňovat informace a praxí ověřené zkušenosti v oblasti zemědělství, dále také školství, kultury nebo spolupráce místních akčních skupin,“ doplnil Martin Hyský s tím, že maďarské kolegy pozval za příklady dobré praxe na Vysočinu.

Foto: Zprava radní Kraje Vysočina Martin Hyský spolu s prezidentem regionu Szabolcs-Szatmár-Bereg Oszkárem Sestákem a výkonným ředitelem dobročinného fondu ViZa Volodymyrem Čubirkem

maďarsko

  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.12.2019 / 3.12.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze