Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

XII. Krajský diabetologický den Kraje Vysočina

XII. Krajský diabetologický den Kraje Vysočina
Zdravý Kraj Vysočina u příležitosti Světového dne diabetiků pořádal XII. ročník Krajského diabetologického dne Kraje Vysočina. Akce, které se zúčastnilo více než 80 návštěvníků, proběhla v minulém týdnu a záštitu nad ní převzal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný, který účastníky přivítal a diabetologický den zahájil. „Diabetes mellitus je civilizační choroba, kterou trpí stále více lidí. Díky této akci se snažíme zprostředkovat informace nemocným, ale i jejich rodinným příslušníkům, jak s nemocí bojovat a jak jejím následků předcházet,“ řekl náměstek Novotný.
 

 
 

Na programu byla proto řada přednášek s tématem diabetu a zdravého životního stylu. Přednášející Radovan Čech informoval o tom, že léčba nehojících se ran pomocí larev spolehlivě pomáhá, i když to není zcela běžný způsob léčby a nutriční terapeutka Jitka Turňová účastníky seznámila se správnou výživou a stravou diabetiků. Jak pomáhá tísňové tlačítko nejen diabetikům, informovala projektová manažerka Života 99 Martina Šprynarová. Kožní choroby obličeje popsala Zuzana Nevoralová a zdravé cvičení účastníkům ukázala a společně s nimi si zacvičila Kristýna Poláková. Otázku sexuality v seniorském věku a u diabetiků objasnila Lenka Vrzalová. Jako doprovodný program proběhlo měření krevního tlaku, tělesného tuku a hladiny cukru a cholesterolu, o což byl mezi účastníky velký zájem a měření provedli pracovníci Státního zdravotního ústavu v Jihlavě.

 

Akce je společně pořádaná Krajem Vysočina, Územní organizací Svazu diabetiků ČR v Jihlavě, Státním zdravotním ústavem, Zdravou Vysočinou z. s. a VZP ČR, Regionální pobočkou Brno, pobočkou pro Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina. 


dia

dia

dia

dia

zdravý kraj 

  • Lenka Šestáková, odbor regionálního rozvoje 
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.11.2019 / 27.11.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze