Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

XII. Krajský diabetologický den Kraje Vysočina

XII. Krajský diabetologický den Kraje Vysočina
Zdravý Kraj Vysočina u příležitosti Světového dne diabetiků pořádal XII. ročník Krajského diabetologického dne Kraje Vysočina. Akce, které se zúčastnilo více než 80 návštěvníků, proběhla v minulém týdnu a záštitu nad ní převzal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný, který účastníky přivítal a diabetologický den zahájil. „Diabetes mellitus je civilizační choroba, kterou trpí stále více lidí. Díky této akci se snažíme zprostředkovat informace nemocným, ale i jejich rodinným příslušníkům, jak s nemocí bojovat a jak jejím následků předcházet,“ řekl náměstek Novotný.
 

 
 

Na programu byla proto řada přednášek s tématem diabetu a zdravého životního stylu. Přednášející Radovan Čech informoval o tom, že léčba nehojících se ran pomocí larev spolehlivě pomáhá, i když to není zcela běžný způsob léčby a nutriční terapeutka Jitka Turňová účastníky seznámila se správnou výživou a stravou diabetiků. Jak pomáhá tísňové tlačítko nejen diabetikům, informovala projektová manažerka Života 99 Martina Šprynarová. Kožní choroby obličeje popsala Zuzana Nevoralová a zdravé cvičení účastníkům ukázala a společně s nimi si zacvičila Kristýna Poláková. Otázku sexuality v seniorském věku a u diabetiků objasnila Lenka Vrzalová. Jako doprovodný program proběhlo měření krevního tlaku, tělesného tuku a hladiny cukru a cholesterolu, o což byl mezi účastníky velký zájem a měření provedli pracovníci Státního zdravotního ústavu v Jihlavě.

 

Akce je společně pořádaná Krajem Vysočina, Územní organizací Svazu diabetiků ČR v Jihlavě, Státním zdravotním ústavem, Zdravou Vysočinou z. s. a VZP ČR, Regionální pobočkou Brno, pobočkou pro Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina. 


dia

dia

dia

dia

zdravý kraj 

  • Lenka Šestáková, odbor regionálního rozvoje 
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.11.2019 / 27.11.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze