Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina podepsal s agenturou ČAS dohodu o spolupráci v oblasti BIM

Kraj Vysočina podepsal s agenturou ČAS dohodu o spolupráci v oblasti BIM
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes v Praze v rámci Summitu Koncepce BIM podepsal dohodu o spolupráci mezi Českou agenturou pro standardizaci (ČAS) a Krajem Vysočina. Spolupráce se týká přípravy na zavedení metody BIM v Kraji Vysočina. „Kraj se už nyní připravuje na splnění povinností souvisejících s touto metodou, a proto realizuje dva pilotní projekty. Konkrétně se jedná o projekty nazvané EDUBIM a IDEA-BIM,“ přiblížil hejtman Jiří Běhounek. Během realizace obou projektů poskytne agentura ČAS zaměstnancům kraje informační a metodickou podporu. Výsledkem by mělo být získání zkušeností a příkladů dobré praxe, což výrazně usnadní zavedení metody BIM na krajské úrovni.
 

 
 

„Těšíme se na spolupráci s leadrem v oblasti digitalizace veřejné správy, kterým Kraj Vysočina bezesporu je,“ zmínil při podpisu dohody generální ředitel agentury ČAS Zdeněk Veselý a pokračoval: „Hlavním cílem pilotních projektů je získat odbornou zpětnou vazbu z praxe na připravované metodiky tak, abychom do nich nové poznatky obratem zapracovali. Zde je vysoký předpoklad, že zpětná vazba bude velmi přínosná“.


Projekt EDUBIM, financovaný z prostředků Fondu malých projektů, vznikl ve spolupráci s Dolním Rakouskem za účelem zpracování podrobné procesní analýzy implementace metody BIM v oblasti silničního hospodářství. 


 „Mezi aktivity projektového záměru IDEA-BIM je zahrnuto pořízení podrobné evidence vybraných nemovitostí ve vlastnictví kraje, vzdělávání zaměstnanců v metodě BIM a stanovení priorit modernizace Páteřní silniční sítě Kraje Vysočina,“ vysvětluje konkrétní dopady projektu náměstek hejtmana pro ekonomiku a majetek Martin Kukla. V současné době IDEA-BIM prochází hodnocením v rámci výzvy Operačního programu Zaměstnanost.


Co je to BIM? – více informací o metodě BIM (Building Information Modelling / Building Information Management)  lze získat na webových stránkách agentury ČAS.


BIM

BIM

BIM

BIM

  • Radek Handa, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.11.2019 / 21.11.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21 > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze