Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

P-TECH: První motivační přednáška pro stovku studentů jihlavské průmyslovky. Mobily povoleny a vyrušování vítáno

P-TECH
Za účasti Michaela Evasona, který řídí všechny dobročinné projekty společnosti IBM v Evropě, tedy i projekty P-TECH, byla 13. listopadu 2019 oficiálně zahájena praktická část vzdělávacího programu P-TECH, k jehož realizaci si společnost IBM ve střední Evropě přizvala Kraj Vysočina s partnery. „Během čtyřletého studia, v našem případě na Střední škole průmyslové, technické a automobilní Jihlava, budou mít žáci možnost získat informace o technologiích a inovacích společnosti IBM, využít je pod vedením mentorů společnosti IBM, Bosch Diesel Jihlava a Vysoké školy polytechnické Jihlava při realizaci svých vlastních projektů a otevřít si cestu nejen ke studiu vysněné vysoké školy nebo nastoupit jako tzv. hotový člověk do vybrané technické společnosti,“ popisuje výhody projektu Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.
 

 
 

P-TECH – nový vzdělávací model vyvinutý společností IBM má pomoci už na středních školách podchytit nejen technicky nadané žáky a rozvinout díky odbornému mentoringu jejich znalostní potenciál, ale intenzivně se soustředí i na motivování dosud nerozhodnutých studujících, kterým dává obrovskou šanci najít se v oboru a vybudovat si perspektivní kariéru.

 

První přednáška pro více než stovku vybraných studentů jihlavské technické průmyslovky díky neotřelému vedení Jana Loudy rozptýlila veškeré obavy z nového způsobu předávání informací. Studenti se zapojili prostřednictvím chytrých telefonů do prvního „testování“, aniž by si toho vůbec všimli, první „hodina P-TECHu“ tak překvapivě končila dlouho po zvonění. „Bude to skvělé projektování. Moc se těším, už první přednáška mě překvapila svou uvolněností. Na škole už něco stavíme, ale jsou to projekty, se kterými přišli dospělí. Chtěl bych si zkusit vlastní projekt, mám už něco vymyšleného,“ říká Petr, který na SŠPTA Jihlava studuje obor informační technologie.


Petrovi, jeho spolužákům a spolužačkám budou v rámci projektu s vymýšlením nápadům a jejich realizací včetně odpovídající prezentace pomáhat partneři. „Pro P-TECH jsou klíčoví partneři. V současné době pomáháme rozvoji technického potenciálu na dvou stovkách škol v 16 zemích světa. Studenti se dozvědí už na střední škole věci přednášené na vysokých školách a dostanou se pod vedením mentorů k praktickým věcem. Na konci programu mají oproti ostatním obrovskou výhodu na trhu práce i na vysokých školách,“ popisuje Kristýna Kosatíková ze společnosti IBM. Její slova potvrzuje Antonín Přibyl z Katedry technických studií Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ), která nabízí pro realizaci projektů své odborné laboratoře a pokud budou středoškoláci pokračovat  na VŠPJ ve studiu aplikovaných technických oborů, bude jim absolvování programu P-TECH započítáno do povinné praxe. Jitka Roupcová z BOSCH Diesel Jihlava informovala, že společnost zařadila P-TECH a podporu technického vzdělávání do svých strategických cílů a těší se na rozšíření stávající spolupráce.

 

Další přednáška v rámci programu P-TECH, tentokrát o světě internetu věcí, čeká na žáky SŠPTA Jihlava začátkem prosince, po Novém roce jsou v programu exkurze do společnosti IBM a první série workshopů.

 

P-TECHP-TECHP-TECH

  • tisk@kr-vysocina.cz 

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.11.2019 / 14.11.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21 > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze