Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Závěrečná konference projektu MagNet

Závěrečná konference projektu MagNet
Kraj Vysočina je již třetím rokem vedoucím partnerem projektu Podpora přeshraniční spolupráce v oblasti udržitelného rozvoje MA21/G21 (zkráceně MagNet), který je realizován v rámci programu spolupráce Interreg Rakousko – Česká republika. S ostatními projektovými partnery (Jihomoravský kraj, země Dolní Rakousko a Regionální rozvojová agentura jižních Čech) uspořádal v pátek 8. listopadu 2019 v Hodoníně závěrečnou konferenci úspěšného projektu.
 

 
 

Konferenci zahájili Libor Střecha, starosta města Hodonín a Martin Hyský, radní Kraje Vysočina, do jehož gesce místní Agenda 21 spadá. „Jsem velice rád, že Kraj Vysočina je součástí tak úspěšného projektu jako je MagNet. Chtěl bych také poděkovat všem projektovým partnerům za jejich bezproblémovou spolupráci a realizaci všech pracovních balíčků a doufám, že na tento projekt naváže projekt další,“ uvedl Martin Hyský.


Hlavními oblastmi, kterým se projekt věnoval, byla komunitní aktivita Sázení Alejí života, problematika návratu do zaměstnání po mateřské a rodičovské dovolené, oživení center obcí a zveřejňování příkladů dobré praxe prostřednictvím interaktivní mapy programového území.


Pozvání přijali účastníci akcí pořádaných v rámci projektu, mezi nimiž byli zejména starostové menších obcí i měst z programového území, ale také zástupci MAS, veřejných institucí a kolegové z Úřadu vlády Dolního Rakouska a jím zřizovaných organizací. 

 

Cílem konference bylo nejen shrnout výstupy jednotlivých aktivit, čehož se zhostili zástupci projektových partnerů, ale zejména předat osvědčení úspěšným absolventům Vzdělávání odborníků v oblasti MA21/G21. Certifikáty z rukou Martina Hyského převzalo 27 osob ze všech zapojených regionů a osm z nich prezentovalo své případové studie, které vznikaly v průběhu osmi mezinárodních vzdělávacích modulů. „Gratuluji těm účastníkům, kteří získali osvědčení o absolvování vzdělávání, a zároveň děkuji všem, kteří se do aktivit realizovaných v rámci projektu MagNet zapojili, i přes omezené časové možnosti,“ zakončil radní Hyský. 


magnet

magnet

magnet

  • Eva Leligdonová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.11.2019 / 11.11.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze