Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vzdělávací festival PREF 2019 se blíží

 

 
 

Vážení přátelé,


dovolujeme si Vás i ředitele, učitele a žáky ze základních i středních škol ve Vaší působnosti pozvat na vzdělávací festival PREF 2019, který se uskuteční na pražském Výstavišti 14. až 16. listopadu 2019. Velmi oceníme, pokud je budete informovat o možnosti zúčastnit se této ojedinělé akce. Vstupné pro školy je nastaveno velmi mírně (od 200 Kč na osobu v případě individuální návštěvy, 500 Kč pro celou třídu i s doprovodem) a výstavní i odborná část festivalu nabízí hodnotný program jak pro dospělé, tak pro žáky a studenty.

Na festivalu PREF se kromě prezentace moderních vzdělávacích technologií, produktů učebnicových nakladatelství a výrobců vzdělávacích pomůcek budou především setkávat ředitelé a učitelé škol s širokou veřejností i s odborníky z různých oblastí vzdělávání, budou sdílet odborné zkušenosti, prezentovat své názory na několika otevřených diskusních forech, vést ukázkové hodiny, diskutovat         o tradičních i alternativních vzdělávacích metodách. Počítáme i s prezentací jednotlivých základních a středních škol, které nabízejí něco zajímavého, a také s přednáškami vzdělávacích expertů z domova i ze zahraničí. K dispozici budou i členové týmu připravující Strategii vzdělávací politiky ČR 2030+ pod vedením prof. Arnošta Veselého:
https://youtu.be/hcmBYL3bYy4
Pro žáky pak bude na festivalu připraveno interaktivní centrum, kde si budou moci vyzkoušet moderní technologie (virtuální brýle, televizní studio, rozhlasové studio), usednout v kině studentských filmů apod.
Jednáme i o účasti zajímavých a inspirativních českých youtuberů, kteří se věnují vzdělávací tematice (např. Lukáš Fritscher alias Lukefry).
Základní informace o festivalu PREF i jeho průběžně aktualizovaný program můžete sledovat na stránkách festivalu www.pref.cz. Současně si Vás dovolujeme upozornit, že v blízkosti pražského Výstaviště se nacházejí i další zajímavé vzdělávací instituce, které mohou učitelé v rámci festivalové návštěvy Prahy se svými žáky navštívit. Jedná se například o sbírku moderního umění Národní galerie, Národní technické muzeum, Zemědělské muzeum, Botanickou zahradu a řadu dalších institucí.
Žáci do 15 let věku mají navíc v Praze dopravu zdarma, což umožňuje školním výpravám navštívit i další, vzdálenější místa či památky. Pokud se tedy na festival PREF do Prahy vypraví, mohou tuto cestu spojit i s návštěvou dalších hodnotných cílů.
V rámci odborného programu festivalu vystoupí nejen řada odborníků na vzdělávací problematiku z domova i zahraničí, ale především mnoho zkušených učitelů a ředitelů s bohatými praktickými zkušenostmi.
Jsou mezi nimi například i Marie Pojerová, ředitelka ZŠ Hanspaulka : https://youtu.be/u3ouwCGl2Us nebo Daniel Pražák, učitel ZŠ Štrossmajerovo náměstí: https://youtu.be/Z2DOXxsE-w0.
Doufám, že Vás a Vaše učitele jejich pozvání zláká k účasti na festivalu PREF, a že se tam spolu setkáme!

S pozdravem,


David Souček, Programová rada PREF


 
Zodpovídá: PaedDr. Vladimír Zelený
Vytvořeno / změněno: 11.11.2019 / 11.11.2019
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze