Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Blíží se týden vědy a techniky v Muzeu Vysočiny Jihlava

Blíží se týden vědy a techniky v Muzeu Vysočiny Jihlava
Stejně jako v předchozích letech se i letos jihlavské muzeum připojí k Týdnu vědy a techniky Akademie věd České republiky. „V termínu od 11. do 15. listopadu si jihlavské muzeum pro své návštěvníky připravilo opět velmi bohatý program v podobě přednášek, projekcí, vědecké kavárny a dalších aktivit napříč různými vědeckými obory,“ pozvala náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová k návštěvě muzea s tím, že podrobný program je k dispozici na muzejních webových stránkách ve složce novinky.
 

 
 

Muzeum Vysočiny Jihlava je oficiální vědeckou institucí, a proto se aktivně zapojuje do tohoto největšího vědeckého festivalu v České republice. Letošní ročník nese podtitul Věda, svoboda, odpovědnost. Reflektuje tak na aktuální téma, kterým jsou globální hrozby například v podobě klimatických změn nebo přírodních katastrof. A s ohledem na termín konání se v rámci festivalu na mnoha místech o víkendu připomíná i kulaté 30. výročí sametové revoluce. V jihlavském muzeu je program od pondělí do pátku. Vždy v dopoledních hodinách je cílen na studenty a žáky 2. stupně základních škol, kteří se však musí z kapacitních důvodů předem objednat a odpolední a večerní časy jsou otevřeny široké veřejnosti. I v rámci vědecké kavárny je možné si pro jistotu v předstihu zamluvit stůl.

 

Na pondělí je pro školní kolektivy připraveno povídání o proměnách jihlavských ulic a pro návštěvníky vědecké kavárny přednáška s možností následné diskuze o eventuálních hrozbách pro naše kulturní dědictví. Celé úterý je vyhrazeno lesům Českomoravské vrchoviny a jejich směřování, neboť toto téma je v současnosti velmi ožehavé. Žáci a studenti se ve středu mohou zúčastnit programu o životě a smrti naší planety a všichni ostatní v rámci vědecké kavárny přednášky o bojištích první světové války. Ve čtvrtek proběhne projekce dokumentárních filmů zaměřených na lidská práva a stav životního prostředí a zajímavá přednáška o českých vědcích a vědkyních v exilu. V pátek dopoledne žáci a studenti zažijí science show a řadu pokusů si také sami vyzkoušejí a páteční program uzavře podvečerní promítání studentského dokumentárního filmu, který ukáže nový pohled na aktuální situaci v oblasti světelného smogu a jak to vypadá na místech, kde je obloha ještě tmavá.


mvji

mvji

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 5.11.2019 / 5.11.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze