Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Cykloportál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajští zastupitelé podpořili projekt singletrailového areálu v Telči

Krajští zastupitelé podpořili projekt singletrailového areálu v Telči
Po loňské úspěšné realizaci pumptracku v areálu Vysočina Areny v Novém Městě na Moravě podpořil Kraj Vysočina další projekt v oblasti terénní cyklistiky. Tentokrát se můžou zejména menší a začínající příznivci horských kol těšit na nový singletrailový areál, který s významnou podporou kraje vznikne v blízkosti Telče. Město se v návaznosti na své další aktivity v oblasti rozvoje aktivní rekreace a cestovního ruchu v regionu rozhodlo vybudovat v příštím roce v atraktivní lokalitě Lipky nový singletrailový areál zaměřený zejména na mládež a rodiny s dětmi. Areál doplní už realizovanou a hojně využívanou cyklostezku, navíc má také výhodnou polohu v blízkosti rekreačního areálu a kempu u rybníka Roštejn. Tři zokruhované trasy o celkové délce 2,8 km budou samozřejmě doplněny potřebným drobným mobiliářem. Krajští zastupitelé dnes rozhodli poskytnout na tento projekt dotaci ve výši 1,6 milionu korun, celkové předpokládané náklady jsou přibližně 2,7 milionu korun.
 

 
 

Současně s výstavbou singletrailového areálu bude město Telč realizovat i přeshraniční projekt nazvaný Přírodní dědictví rašeliništních krajin regionu Mühlviertel a Geopark Vysočina jako chráněný přírodní prostor, místo zážitků a vzdělávání. V rámci tohoto projektu mimo jiné vznikne stezka pro pěší a cyklo propojující Telč, lokalitu Lipky s Řásnou a dále Velkým Pařezitým rybníkem. Půjde o přírodní cyklotrasu s řadou atraktivních zastavení, která povede právě kolem areálu singletrailů. „Zejména tedy rodinám s dětmi vznikne na cykloturistické trase atraktivita, která jim obohatí zážitky z aktivní dovolené na Telčsku. Vzhledem k výborné dostupnosti ze samotné Telče bude navíc areál singletrailů sloužit také obyvatelům spádové lokality jako nová nabídka volnočasové infrastruktury,“ popisuje Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

 

Singletraily jsou úzké přírodní jednosměrné stezky navržené a budované tak, aby fungovaly jako ucelený produkt pro rekreaci v přírodě. Mají přírodní povrch a vlní se mezi stromy, nikdy nevedou dlouho rovně, příliš z kopce ani do kopce. Singletrail respektuje lesní prostředí a je upraven tak, aby si široká škála návštěvníků užila jízdu v přírodě. Trasování je navrženo, aby nedocházelo k zbytečnému kácení vzrostlých dřevin a díky přírodnímu povrchu časem přirozeně splynou s okolím. V rámci trasy jsou modelovány klopené zatáčky a další prvky, které nabízejí možnost získávat a zlepšovat zábavnou formou dovednosti v jízdě na horském kole. 


Foto: singletrail ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě

singletrail

  • Petr Stejskal, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 5.11.2019 / 5.11.2019 | Zveřejnit od: 5.11.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Cykloportál Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze