Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Soutěž „Dokaž, že štítek není jenom značka“

Soutěž vyhlašuje firma RATHGEBER, která má výrobní závod v Bystřici nad Pernštejnem. Produkuje již téměř 70 let loga a různé druhy značení pro podniky z průmyslu, obchodu a služeb.
 

 
 

RATHGEBER, výrobce značení pro Adidas, Škodu nebo Möet hledá v designérské soutěži nápady na inovace

 

Soutěž „Dokaž, že štítek není jenom značka“ firmy RATHGEBER hledá inovativní a vizionářská řešení v oblasti produktových štítků. Je zaměřená na produktové designéry a pořádá ji odborná organizace Czechdesign.

Na začátku byla značka. Symbol na štítku, který odlišoval jednu věc od druhé. Za stovky let se toho moc nezměnilo. Štítek vám stále řekne jen jméno značky. Soutěž vyzývá grafiky a designérská studia k tomu, aby toto změnili, ukázali budoucnost značky a dali štítku novou funkci nebo využili technologie pro výrobu štítků zcela novým způsobem.

Soutěž vyhlašuje firma RATHGEBER, která má výrobní závod v Bystřici nad Pernštejnem. Produkuje již téměř 70 let loga a různé druhy značení pro podniky z průmyslu, obchodu a služeb. Najdete je na výrobcích firem jako jsou Adidas, Bosch, Möet, Škoda, Tatra, Sapeli, Petrof nebo Siemens.

Vedení společnosti si uvědomuje, že aby se stali skutečným leaderem a inovátorem v oboru, neobejdou se bez pohledu do budoucnosti a bez spolupráce s designéry.

Prvním krokem k technologické revoluci je právě tato soutěž, ve které hledáme opravdu vizionářské nápady a postupy, které naznačí, kam se můžeme v budoucnosti vydat. Věříme, že naše technologie mohou nabídnout mnohem širší možnosti než jen prostý produktový štítek. Zajímá nás vytváření nových funkcí, hledání nových možností, nebo skládání více funkcí dohromady. Pohled do budoucnosti a vize, která se dívá dál než na příští sezónu, je pro nás důležitý,“  komentuje Martin Uhrinec, vedoucí prodeje společnosti RATHGEBER.

Soutěž je otevřená a anonymní. Zúčastnit se může každý designér, student designu či designové studio působící v České republice s maximálně třemi soutěžními návrhy, které se odevzdávají elektronicky prostřednictvím webu Czechdesign. Celková odměna pro soutěžící je 90 000 Kč.

Designéři si mohou zvolit konkrétní produkt či značku klientů RATHGEBERr nebo si vybrat či navrhnout jakýkoli jiný produkt splňující rámec soutěže. Návrh musí být založen na použití speciálních technologií firmy, které jsou blíže popsány v pravidlech soutěže.

 

Deadline je ve čtvrtek 21. listopadu 2019, výsledky budou vyhlášeny v prosinci tohoto roku. Více informací a kompletní pravidla najdete zde: https://www.czechdesign.cz/souteze/soutez-pro-designery-dokaz-ze-stitek-neni-jenom-znacka

 

RATHGEBER

Firma RATHGEBER, k.s. je dlouholetým stabilním dodavatelem průmyslových i designových štítků, přístrojových panelů a etiket. V kraji Vysočina společnost působí již 25 let a zapojuje se také do programů na ochranu životního prostředí, například důrazem na klimaneutrální výrobu. V širokém portfoliu produktů firmy najdeme kovové štítky, 3D-loga, etikety všech běžných i speciálních provedení, včetně inteligentních RFID a NFC produktů.

 

KONTAKT

Oľga Königová, Vedoucí marketingového oddělení

e-mail: olga.konigova@rathgeber.cz, tel.: +420 731 808 093


CZECHDESIGN

CZECHDESIGN je profesionální zastřešující organizace, jež se stará o rozvoj designu v České republice. Dlouhodobě prosazuje uplatňování designu v praxi a férové nastavení podmínek v designérských soutěžích. Provozuje nejčtenější webový portál o českém designu www.czechdesign.cz, podporuje a propaguje české designéry, radí firmám a institucím, jak spolupracovat s designéry, a je předním pořadatelem designérských soutěží.


KONTAKT

Jarmila Řehořková, PR & Digital CZECHDESIGN

e-mail: Jarmila.rehorkova@czechdesign.cz, tel. č.: +420 724 021 575

 

 

 


 
Zodpovídá: PaedDr. Vladimír Zelený
Vytvořeno / změněno: 24.10.2019 / 24.10.2019
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze