Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Výstavu fotografií pěstounských rodin můžete vidět v Cityparku v Jihlavě

Výstavu fotografií pěstounských rodin můžete vidět v Cityparku v Jihlavě
Až do konce měsíce je možné zhlédnout originální výstavu fotografií z prostředí pěstounských rodin, které žijí na Vysočině. Najdete ji v nákupním centru Citypark v Jihlavě. Její vernisáž se uskutečnila v rámci nabitého programu Týdne pěstounství na Vysočině ve třetím říjnovém týdnu.
 

 
 

Akci s názvem Táhneme za jeden provaz moderoval Milan Řezníček. Děti si užily loutkové divadlo, malování na obličej, sportovní a také nejrůznější kreativní aktivity. Dospělí se mohli dozvědět vše potřebné o procesu zprostředkování náhradní rodinné péče. „Získali poradenství v této oblasti včetně informačních a propagačních materiálů. Nechyběla ani prezentace jednotlivých organizací, jejich činnosti a nabídky služeb,“ uvedla Miluše Průšová ze sociálního odboru Krajského úřadu Kraje Vysočina.


Jak to v pěstounských rodinách reálně vypadá, můžete vidět, když si prohlédnete originální putovní výstavu fotografií z prostředí pěstounských rodin nazvanou Pěstounství je cesta k domovu. Denně ji v Cityparku může vidět na tři tisíce návštěvníků, kteří centrem projdou. Cílem výstavy je bořit mýty o pěstounské péči. „Prostřednictvím konkrétních příběhů přibližuje život náhradních rodin a ukazuje, že pěstounské péči se věnují muži i ženy různých profesí, věku i vzdělání a že každou rodinu k pěstounské péči vedla jiná životní cesta,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.


Výstava se nákupního centra Citypark na celý listopad přestěhuje do foyer budovy B sídla Kraje Vysočina v Žižkově ulici v Jihlavě a bude postupně zdobit prostory například městských úřadů, nemocnic nebo sídel neziskových organizací. K vidění bude také na Family a Senior Pointech po celé Vysočině nebo na akcích pořádaných Krajem Vysočina.   • Miluše Průšová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 

Výstavu fotografií pěstounských rodin můžete vidět v Cityparku v Jihlavě

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.10.2019 / 23.10.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies