Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj v Bruselu prezentoval aktivity podporující vzdělávání

Kraj v Bruselu prezentoval aktivity podporující vzdělávání
Vedoucí oddělení rozvoje vzdělávání krajského odboru školství Jana Hadravová představila při příležitosti Evropského týdne regionů a měst v Bruselu na semináři, který se týkal regionálních inovací jako budoucnosti Evropské unie, aktivity Kraje Vysočina na podporu technického, řemeslného a přírodovědného vzdělávání. Účastníci semináře ocenili zejména ucelený krajský systém podpory. Ten začíná aktivitami napomáhajícími rozvíjet zručnost a konstrukční tvořivost už u žáků základních škol, a to i přesto, že Kraj Vysočina základní školy nezřizuje. Základem podpory jsou jednoduché návody doplněné stavebnicovým setem, jako je například ROTO z Vysočiny, Merkur, Teifoc nebo Lego Mindstorms.
 

 
 

„Na odborných středních školách stavěli studenti automobily Kaipan, traktory Zetor, nákladní automobil Tatra a v letošním roce i elektrovozítka,“ popsala Jana Hadravová účastníkům semináře navazující středoškolské aktivity. Zmínila také pětici gymnaziálních badatelských center, které spojuje společný projekt Kraje Vysočina, Dolního Rakouska, finského regionu Tampere a francouzského Grand Est v oblasti badatelsky orientované výuky.


Na semináři vystoupili také řečníci z Velké Británie, Německa, Polska, Nizozemska nebo Španělska. Evropský týden regionů a měst je každoročně největší evropskou konferencí pro zástupce evropských samospráv, akademiky i odborníky.


brusel

brusel

brusel

  • Jana Hadravová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.10.2019 / 15.10.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies