Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Soutěž Cihla k cihle: Nejoriginálnější model vyhlídkové věže postavili Lukáš a Ondra ze ZŠ Bartuškova Třebíč

Cihla k cihle
Postavit ze stavebnice Teifoc věž nebo rozhlednu minimálně o třech patrech bylo společným zadáním pro dvacítku dvojčlenných družstev. Cílem tvořivé několikahodinovky bylo představit originální model v čisté konstrukčně precizní podobě. Porota rozhodující o nejlepších hotových stavbách se letos radila hodně dlouho. Nejlepší stavbu se podařilo postavit Lukášovi a Ondrovi z třebíčské ZŠ Bartuškova. „Na týmech byla po celou dobu vidět snaha o maximální originalitu, ale ne za každou cenu, hodně pozornosti je věnováno detailům. Slabší stránkou mladých stavitelů je plánování času, rozdělení práce a maximální využití celé soutěžní doby, ale to se zlepší časem, až přijde více zkušeností,“ shodli se porotci Jiří Volšinský ze Střední školy stavební Jihlava a Stanislav Tržil ze Střední školy stavební Třebíč.
 

 
 

Výsledky 3. ročníku Krajského kola soutěže Cihla k cihle

1.      ŽŠ Bartůškova, Třebíč – Ondra Pacal a Lukáš Chudoba

2.      ZŠ Wolkerova, Havlíčkův Brod – Štěpán Mendl a Šimon Klepetko

3.      ZŠ Vratislavovo nám., Nové Město na Moravě – Natálie Mrázková a Adam Straka

„Oceňuji obrovskou kreativitu všech dvaceti soutěžních týmů. Ve finále byla nejdůležitější především pečlivost, nápaditost, preciznost, ale i čistota práce. Osobně jsem se přesvědčila o tom, že soutěž má smysl, když jsem se měla možnost potkat s vítězem prvního ročníku Cihly k cihle, který je teď pečlivým studentem střední stavební školy,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

 

Třetí ročník celokrajské soutěže Cihla k cihle 10. října 2019 hostila Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava  Bechyně v Havlíčkově Brodě. Do finálového krajského kola se dostalo vždy pouze pět škol ze čtyř oblastních soutěží pořádaných v Jihlavě, Třebíči, Žďáru nad Sázavou a Havlíčkově Brodě.

„Na stavění chodím už od šesté třídy. Nemyslím si, že bych za tu dobu začal stavět náročnější stavby, ale jde spíš o grif a preciznost, o pokládání cihel, způsob nanášení malty. Možná, že ze mě bude za pár let architekt nebo bytový designér,“ říká osmák Lukáš Chudoba ze ZŠ Bartuškova Třebíč. Osmačku Nelu Václavkovou ze ZŠ a MŠ Želetava stavění z Teifocu baví, staví už od loňského roku, ale hlavně proto, že ji stavění uklidňuje, v budoucnu by raději než architekturu studovala gymnázium a později ekonomii.

Tradičními spoluvyhlašovateli Kraje Vysočina soutěže Cihla k cihle jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví a společnost PKS.

Partnerem akce je Výrobní družstvo SMĚR.

ZŠ Bartuskova, Třebíčvítězná stavbavýtězná stavba

  • tisk@kr-vysocina.cz

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.10.2019 / 10.10.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies