Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Evropský den jazyků na Vysočině

Den j
Již po páté prezentoval Evropský region Dunaj-Vltava své aktivity na podporu výuky jazyka sousedů v rámci zářijového Evropského dne jazyků. Prezentace proběhla ve spolupráci s mladým německým dobrovolníkem Emmanuelem, který zábavnou formou představil němčinu přibližně stovce žáků základních škol, kteří mají volbu výuky druhého cizího jazyka teprve před sebou.
 

 
 

Prezentace proběhla 26. září 2019 v Pelhřimově, v rámci akce pořádané organizací HodinaH, která se zaměřuje na mladé lidi a seniory a jejím posláním je získávat a poskytovat informace především pro děti a mládež, podporovat celoživotní vzdělávání a rozvoj osobnosti,  rozvíjet mezinárodní spolupráci a dobrovolnictví a podporovat komunitní život a jeho rozvoj při zapojení všech věkových skupin obyvatel.  


Pro Evropský den jazyků využila HodinaH hostujících dobrovolníků z Německa, Itálie a Španělska, kteří připravili zábavné vzdělávací aktivity ve svém rodném jazyce. V rámci propagace německého jazyka se představil také Evropský region Dunaj-Vltava se svými aktivitami. Úspěšní řešitelé německého kvízu byli odměněni česko-německými slovníčky a dalšími propagačními materiály.


Den jazykůDen jazykůDen jazyků

  • Ivona Hájková, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.10.2019 / 3.10.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies