Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina úspěšná ve fotosoutěži Evropského regionu Dunaj-Vltava

Vysočina úspěšná ve fotosoutěži Evropského regionu Dunaj-Vltava
„Lavička do vesmíru“ - to je vítězná fotografie pana Jiřího Hudce z obce Lísek (Kraj Vysočina), která zvítězila ve fotosoutěži Evropského regionu Dunaj-Vltava (dále jen ERDV), vyhlášené v souvislosti s vydáním brožury „28 nejhezčích okružních výletů pro pěší“.
 

 
 

Schopnost zachytit kouzlo okamžiku byla v případě pana Jiřího Hudce oceněna nejen prvním místem za fotografii s názvem „Lavička  do vesmíru“, která zachycuje působivý pohled na noční oblohu během výletu za nejkrásnějšími skálami Žďárských vrchů, ale také speciální cenou poroty za snímek s názvem „Krása přírodních živlů", s podtitulem „kdy se spojí pozůstatky stromů po orkánu Kiril a kouzelný východ slunce po noční bouřce".

 

Přes celé léto bylo možné zasílat fotografické momentky z výletů pro pěší po Evropském regionu. Na zaslaných snímcích účastníci zachytili své zážitky z jednotlivých výletů: krásnou přírodu, majestátná panoramata, dech beroucí západy slunce i jiné momentky z pohodové vycházky. Při výběru nejlepší fotografie měla porota nelehký úkol. Nakonec rozhodla následovně:

1. místo - "Lavička do vesmíru"

Autor Jiří Hudec, který zachytil působivý pohled na noční oblohu během výletu „Za nejkrásnějšími skálami Žďárských vrchů", sám fotografii popsal slovy: „Lavička při turistické trase u skály Drátník vybízející k posezení a kochání se nočním pohledem na Mléčnou dráhu." Tato túra má pořadové číslo 27 v publikaci „28 nejhezčích okružních výletů pro pěší".

 

2. místo – „Terčino údolí"

Na paní Lenku Čurdovou z Třebíče zapůsobil vodopád v Terčině údolí, který je součástí 6. okružního výletu „Terčiným údolím po stopách Buquoyů".

 

3. místo – Meandr Dunaje " Donauschlinge " u cesty „Circonia Weg"

Třetí místo si zajistil pan Josef Hinterleitner se svou fotkou z vyhlídky na meandru Dunaje, na kterou se dostanete během 23. stezky s názvem „Schlögenská vyhlídka".

 

Speciální cena

 Porota dále udělila speciální cenu panu Jiřímu Hudcovi za jeho druhý snímek s názvem „Krása přírodních živlů" s podtitulem „kdy se spojí pozůstatky stromů po orkánu Kiril a kouzelný východ slunce po noční bouřce". Tato fotka byla zachycena na 19. výletu „Poledník a Prášilské jezero".

Oceněným v soutěži gratulujeme!


Přehled těch nejhezčích soutěžních snímků je k dispozici na webu Evropského regionu - http://www.evropskyregion.cz/temata-spoluprace/fotosoutez-2019-byla-velice-uspesna-801.html - kde je ke stažení i zmiňovaná brožura pro pěší - http://www.evropskyregion.cz/28-nejhezcich-okruznich-vyletu-pro-pesi.html.

 

  • Ivona Hájková, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz 

 

Fotosoutěž ERDV

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.10.2019 / 2.10.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze