Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Informace ke kotlíkovým dotacím mohou získat žadatelé ještě na šesti seminářích. Žádosti bude Kraj Vysočina přijímat od 23. října

Informace ke kotlíkovým dotacím mohou získat žadatelé ještě na šesti seminářích. Žádosti bude Kraj Vysočina přijímat od 23. října
Celkem šestnáct seminářů připravil Kraj Vysočina v městech regionu pro veřejnost s cílem předat základní informace o možnostech získání posledních kotlíkových dotací. V září jich proběhlo devět, dalších sedm je jich naplánováno na říjen – dnes v Pelhřimově a v dalších dnech ve Velkém Meziříčí, Moravských Budějovicích, Světlé nad Sázavou, Žďáru nad Sázavou, Náměšti nad Oslavou a poslední seminář je připraven 14. října v Golčově Jeníkově. Semináře se konají vždy od 16 hodin na adresách připojených pod tiskovou zprávou. V rámci poslední výzvy na kotlíkové dotace mohou fyzické osoby vlastnící rodinný dům nebo bytový dům s maximálně třemi bytovými jednotkami požádat až o 127 500 korun.
 

 
 

Kraj Vysočina se při příjmu žádostí bude, stejně jako v případě předchozích dvou výzev, řídit striktně zněním správního řádu. Vyplněné žádosti budou přijímány od 7 hodin prostřednictvím datové schránky Kraje Vysočina, zasláním mailu se zaručeným elektronickým podpisem žadatele na e-mail podatelny Krajského úřadu Kraje Vysočina posta@kr-vysocina.cz, dále prostřednictvím pošty nebo podáním osobně v den zahájení příjmu žádostí. „V tuto chvíli neidentifikujeme žádná aktivní rizika související s podáním žádosti. Veškerá známá rizika jsme se totiž snažili ošetřit, stejně tomu bylo i v předchozích výzvách. Svědčí o tom i fakt, že v rámci první výzvy byli uspokojeni ještě spoluobčané, kteří podali žádost 18. den, v rámci druhé výzvy na kotlíkové dotace dosáhli i ti, kteří podali žádost 11 měsíců od vyhlášení,“ informoval ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.

 

Dotační program si klade za cíl významně přispět k ozdravění ovzduší v našich městech a obcích v průběhu topné sezóny, zejména při špatném, tzv. inverzním počasí. Zastaralé zdroje lokálního vytápění byly totiž identifikovány jako jeden z nejvýznamnějších faktorů znečišťování ovzduší.


Kotlíky

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 1.10.2019 / 1.10.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze