Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nechte se unést uměním, navštivte Dny otevřených ateliérů na Vysočině

Nechte se unést uměním, navštivte Dny otevřených ateliérů na Vysočině
Už tento víkend, ve dnech 5. a 6. října 2019, otevřou a do svého zázemí dají nahlédnout výtvarní umělci, umělečtí řemeslníci, řezbáři, skláři, oděvní výtvarníci, šperkaři, sochaři a další zruční tvůrci nejrůznějších oborů, ale i umělecké školy, umělecká studia apod. Konají se Dny otevřených ateliérů na Vysočině 2019.
 

 
 

Dny otevřených ateliérů mohou všichni příznivci kultury a umění zažít na Vysočině již podeváté. Příležitost vidět tvůrce, umělce a mistry svého řemesla v autentickém prostředí, stejně tak jako možnost seznámit se svou tvorbou širokou veřejnost, dodávají této akci na mimořádné atraktivnosti. Mezi zapojenými ateliéry, dílnami, provozy najdou návštěvníci řadu těch, které patří už k tradičním účastníkům, současně se ale i letos můžeme těšit na nové. Informační brožurky, katalog s ukázkou tvorby vybraných umělců a seznam všech přihlášených byly v tištěné podobě distribuovány po celé Vysočině v průběhu září, v elektronické podobě jsou informace přístupné na webové stránce www.vysocina-kultura.cz. Organizace Dnů otevřených ateliérů na Vysočině se každoročně ujímá Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, krajská příspěvková organizace, za finanční podpory Kraje Vysočina. Záštitu nad Dny otevřených ateliérů na Vysočině 2019 převzala Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

 

Svůj původ mají Dny otevřených ateliérů v Dolním Rakousku, kde se konají od roku 2003. Postupně se rozšířily do okolních příhraničních regionů – Jihočeského kraje, Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina. Dnes patří k společným a všemi kraji podporovaným aktivitám., v souladu s pracovním programem skupiny Kultura v rámci Dohody o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko a kraji Jihočeským, Jihomoravským a Krajem Vysočina.

 

Dny otevřených ateliérů 2019: 

Jihomoravský kraj:            28. - 29. 9. 2019

Kraj Vysočina:                     5. -  6. 10. 2019

Jihočeský kraj:                  12. - 13. 10. 2019

Dolní Rakousko:               19. - 20. 10. 2019

 

Koordinátorem Dnů otevřených ateliérů 2019 na Vysočině je Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, kontaktní osoba: Mgr. Martina Mrázová, více informací: www.vysocina-kultura.cz.


doa

  • Lenka Novotná odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 1.10.2019 / 1.10.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze