Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nový doplněk podnikání hrotovického družstva

Nový doplněk podnikání hrotovického družstva
Jako jedni z mála zemědělců v České republice a jediní na Vysočině začínají zemědělci v hrotovickém družstvu s chovem sumečka afrického. Vodu pro teplomilnou sladkovodní rybu ohřívá družstevní bioplynová stanice, jejíž zbytkové teplo vytápí celý areál zemědělského podniku i část Hrotovic. Chov ryb v jedné z hal je navíc vybaven unikátní technologií českého výrobce. Slavnostního otevření se zúčastnil i Martin Hyský, radní pro oblast životního prostření a zemědělství, a Martin Kukla, náměstek hejtmana oblast ekonomiky a majetku.
 

 
 

„Bez hospodaření s dlouhodobým výhledem, ani bez zavádění inovativních řešení a doplňkových činností se neobejde žádný zemědělský podnik. Hrotovické družstvo je skvělým příkladem stabilního podniku, který úspěšně hospodaří i v oblasti zasažené suchem. Nynější rozšíření výroby o chov ryb zajistí také kvalitní a cenově přijatelnou potravinu z našeho regionu do školních jídelen, vývařoven nebo restaurací,“ říká radní kraje Martin Hyský.

 

Zemědělskému družstvu Hrotovice se podařilo získat podporu z evropských fondů. Jateční hmotnost sumečka je dvě kila, první chlazené filety z čerstvých ryb budou expedovány v lednu 2020.


sumeček

sumeček

sumeček

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.9.2019 / 30.9.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21 > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze