Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina se připojil k Evropskému týdnu mobility

Kraj Vysočina se připojil k Evropskému týdnu mobility
V termínu od 16. do 22. září proběhl 18. ročník EVROPSKÉHO TÝDNE MOBILITY, tentokrát na téma bezpečná chůze a jízda na kole, s heslem Projdi se s námi! „Evropský týden mobility reaguje na neustále se zvyšující problémy spojené s nárůstem automobilové dopravy a nabízí informace o možných alternativách. Smyslem udržitelné mobility je zavádění opatření směřujících k udržitelné dopravě a motivace občanů vyzkoušet i jiné způsoby dopravy než automobil. Jsem rád, že se Kraj Vysočina k akci připojil opět ve všech pěti okresních městech,“ uvedl krajský radní a zároveň politik projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 Martin Hyský.
 

 
 

V Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, Třebíči, Jihlavě a Žďáře nad Sázavou měli lidé možnost prohlédnout si a dozvědět se více o elektromobilech a hybridních vozech. Součástí prezentace bylo mimořádně auto na vodíkový pohon. K vidění a vyzkoušení byla také elektrická kola nebo nákladní kargokola, která by mohla vyřešit problém se zásobováním památkových nebo těžko dostupných míst, mezi dětmi byl největší zájem o elektrickou koloběžku. Zájemcům byl představen systém sdílení kol a aut, který už je na mnoha místech nedílnou součástí života ve městě. U stánku Besip bylo možné ověřit si své znalosti o silničním provozu a vyzkoušet si chůzi se speciálními brýlemi simulujícími třeba únavu nebo opilost.  


Projekt Podpora čisté mobility v Kraji Vysočina, který je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.  


zdravý kraj

mžp

ETM

ETM

ETM

ETM

ETM

  • Gabriela Šmikmátorová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysoicna.cz

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.9.2019 / 23.9.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21 > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze