Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Proběhlo setkání výtvarných umělců ke Dnům otevřených ateliérů na Vysočině

Proběhlo setkání výtvarných umělců ke Dnům otevřených ateliérů na Vysočině
Ve středu vpodvečer se v Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě uskutečnilo slavnostní zahájení Dnů otevřených ateliérů na Vysočině 2019. Slavnostní zahájení je tradičním setkáním výtvarných umělců, které předchází samotným Dnům otevřených ateliérů. Ty se v letošním roce v Kraji Vysočina konají ve dnech 5. a 6. října 2019 pod záštitou Jany Fischerové, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.
 

 
 

„Dny otevřených ateliérů nabízí zažít autentickou atmosféru, která se vymyká běžnému galerijnímu provozu. Umožňují návštěvníkům dozvědět se něco více o výtvarném umění či řemeslu a napovědět, kolik mezi námi žije šikovných lidí a jaké krásné věci dovedou vytvořit. Mé poděkování patří všem, kteří se na této akci podílejí“, uvedla Jana Fischerová v úvodu slavnostního zahájení.

 

Dny otevřených ateliérů na Vysočině se uskuteční letos již podeváté. Organizace se každoročně ujímá Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, krajská příspěvková organizace, za finanční podpory Kraje Vysočina.

 

Svůj původ mají Dny otevřených ateliérů v Dolním Rakousku, kde se konají od roku 2003. Postupně se rozšířily do okolních příhraničních regionů – Jihočeského kraje, Jihomoravského kraje, na Vysočinu  a dnes patří k společným a všemi kraji podporovaným aktivitám, v souladu s naplňováním pracovního programu skupiny Kultura v rámci uzavřené Dohody o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko a kraji  Jihočeský, Jihomoravský a Krajem Vysočina.

 

Podpořit výtvarníky a akci samotnou přijeli na Vysočinu i zástupci Jihomoravského kraje, Ing. Tomáš Soukal, radní Jihomoravského kraje pro oblast kultury a památkové péče a Mgr. Petra Kovářová, vedoucí Odboru kanceláře hejtmana.

 

Dny otevřených ateliérů 2019 v partnerských regionech Dohody o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko, kraji Jihočeský, Jihomoravský a Krajem Vysočina:

 

Jihomoravský kraj:            28. - 29. 9. 2019

Kraj Vysočina:                     5. -  6. 10. 2019

Jihočeský kraj:                  12. - 13. 10. 2019

Dolní Rakousko:               19. - 20. 10. 2019

 

Koordinátorem Dnů otevřených ateliérů 2019 na Vysočině je Mgr. Martina Mrázová, Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, více informací: www.vysocina-kultura.cz


doa

doa

  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 13.9.2019 / 13.9.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze