Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Projdi se s námi! Udržitelně v Kraji Vysočina

Evropský týden mobility se koná každý rok od 16. do 22. září. V roce 2018 se do této kampaně zapojilo rekordních 2 792 měst z 54 zemí z celého světa a to i města a obce z Vysočiny. Motto letošního osmnáctého ročníku zní „Projdi se s námi!“ Pod tímto heslem a tématem „Bezpečná chůze a jízda na kole“ nabídnou města občanům různé akce zaměřené na udržitelné formy dopravy a dopravní výchovu.
 

 
 

„Kraj Vysočina se do kampaně Evropský týden mobility opět aktivně zapojí ve všech pěti okresních městech prezentací prostředků udržitelné mobility, které představí v rámci projektu Podpora čisté mobility v Kraji Vysočina,“ uvedl krajský radní a zároveň politik projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 Martin Hyský. Zajímá vás sdílení aut a kol, nebo dopravní prostředky na ekologický pohon? Pak si přijďte do Havlíčkova Brodu, Třebíče, Jihlavy, Žďáru nad Sázavou a Pelhřimova prohlédnout a vyzkoušet elektrokoloběžky, elektrická cargo-kola nebo auto na vodíkový pohon. Dále si návštěvníci mohou ověřit své znalosti z oblasti problematiky chodců a cyklistů, navíc proběhne komentovaná ukázka první pomoci u dopravní nehody a mnoho dalšího.

Kampaň cílí také na aktuální problém „smombies“ tedy lidí, kteří jsou zahledění do svých mobilních telefonů a nevnímají, co se kolem nich děje. Protože řada dopravních nehod je způsobená těmito nepozornými lidmi, rozhodli jsme se na 8 linkových autobusů v kraji umístit grafiku, která atraktivní formou pro mládež na toto téma upozorňuje.

 

Samotná města nabídnou během celého Evropského týdne mobility několik akcí. Například v Jihlavě se v úterý 17. 9. uskuteční Den zdraví nebo Cyklojízda pro dospělé i děti, v neděli 22. 9. bude v Jihlavě jezdit MHD po celý den zdarma. Stejně tak Havlíčkův Brod bude mít celý druhý zářijový víkend MHD zdarma. V Třebíči se 21. 9. bude závodit na kolech a kolečkách, město Žďár nad Sázavou nabídne 18. 9. bohatý program na náměstí a v Pelhřimově se 20. 9. bude v rámci Evropského týdne mobility konat Den bez aut.

 

Projekt Podpora čisté mobility v Kraji Vysočina, který je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

 

Bližší informace naleznete na webových stránkách jednotlivých měst a na www.zdravykrajvysocina.cz.

 

ETMETM

  • Gabriela Šmikmátorová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlava
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.9.2019 / 9.9.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21 > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze