Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Graffiti kontejner od ASEKOLU poslouží dobré věci

Graffiti kontejner od ASEKOLU poslouží dobré věci
Společnost ASEKOL, která se zabývá sběrem vysloužilého elektra, se rozhodla spojit osvětu s uměním a pod hlavičkou projetu Umění třídit umístila na konci srpna v Jihlavě první červený kontejner v graffiti designu. Další by pak měly následovat v ostatních krajských městech. O grafický návrh a zpracování jihlavského originálu umístěného na náměstí Svobody se postaral umělec Dalibor Krch (MAX).
 

 
 

Kontejner pro Jihlavu znázorňuje natáčení reportáže Čekání na ducha, která Jihlavu proslavila v 90. letech minulého století. Ve skutečnosti ale stín, který reportér natáčí, vytváří jihlavský ježek s rozbitým televizorem nad hlavou, na něhož svítí správce jihlavského podzemí s krotitelem duchů v zádech. Po umístění kontejnerů po celé ČR spustil ASEKOL hlasovací soutěž o nejoblíbenější kontejner. V soutěži budou moci obyvatelé kromě hodnotných věcných cen vyhrát také finanční dar pro své město ve výši 100 000 korun na aktivity s environmentální tematikou.


Více o projektu i soutěži najdete na webových stránkách www.umenitridit.cz.

KONTEJNER

KONTEJNER

  • kráceno z tiskové zprávy společnosti ASEKOL
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 6.9.2019 / 6.9.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21 > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze