Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Výstava v Telči připomněla 10. výročí úspěšné Dolnorakouské zemské výstavy

vystava
ČESKO.RAKOUSKO. rozděleni – odloučeni – spojeni. Horn.Raabs.Telč.
Uplynulý víkend v Telči probíhal ve znamení Historických slavností Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna. Součástí tradičních městských oslav byla v letošním roce i slavnostní prezentace výstavy Historie bez hranic. Výstava je připomenutím propojení 3 měst: Horn, Raabs an der Thaya a Telč a 2 regionů: Dolní Rakousko, Kraj Vysočina v roce 2009 v rámci Dolnorakouské zemské výstavy nazvané ČESKO.RAKOUSKO. rozděleni – odloučeni – spojeni. V dlouhé historii dolnorakouských zemských výstav se tehdy tato výstava stala první, která překročila hranice Dolního Rakouska.
 

 
 

Výstavu Historie  bez hranic, zaměřenou na prezentaci památek uvedených měst, zahájil ve vstupních prostorách telčské radnice v sobotu 17. srpna starosta města Telče Mgr. Roman Fabeš, za Kraj Vysočina Ing. Jana Fischerová, CSc., náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů, a zástupci měst participujících na Dolnorakouské zemské výstavě 2009, společně se zástupci měst Waidhofen an der Thaya a Šaľa, která jsou partnerskými městy Telče.

 

„Dolnorakouská zemská výstava ČESKO.RAKOUSKO. rozděleni – odloučeni – spojeni. Horn.Raabs.Telč. byla mimořádně úspěšná a dodnes je považována za významný mezník v rozvoji česko-rakouské spolupráce mezi Krajem Vysočina a spolkovou zemí Dolní Rakousko. Byla výrazným impulsem znamenajícím oživení obou regionů a nastartování desítek navazujících projektů. Byla odrazovaným můstkem k dalším společným aktivitám. Došlo k vytvoření pevných dodnes trvajících kontaktů“, uvedla Jana Fischerová v rámci sobotní vernisáže.

 

Výstava Historie bez hranic v Telči je přístupná do 31. 8. 2019, poté bude prezentována v Dolním Rakousku.

 

vystavavystavavystava

  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.8.2019 / 20.8.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze