Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Blíží se prestižní závody Zlaté podkovy. Jezdecká a vozatajská elita bude k vidění v Humpolci

Zlatá podkova patřila Radce Dvořákové z Vysočiny
Poslední srpnový víkend patří v Humpolci koním. Od pátku 23. do neděle 25. srpna 2019 se jede finále Zlaté podkovy, jinými slovy závody ve všestrannosti a spřežení. Program začíná v pátek drezurami, pokračuje v sobotu terénní zkouškou a maratonem spřežení. Neděle je ve znamení parkuru sedlových koní a překážkové jízdy spřežení. Na pomyslný start se postaví zhruba osmdesát sedlových koní a přes padesát koní ve spřeženích. V soutěžích spřežení se bude soutěžit v kategoriích jednospřeží, dvojspřeží, dvojspřeží pony a divácky velice zajímavé kategorii čtyřspřeží.
 

 
 

Soutěže sedlových koní jsou také rozdělené do několika kategorií. Jede se Bronzová, Stříbrná a Zlatá podkova, jejímž hrdým patronem je právě Kraj Vysočina, dále soutěže mladých koní a také kategorie ponny. Ve všech kategoriích je nejatraktivnější podívanou terénní zkouška, které říkáme cross. Diváci mohou chodit po závodišti, sledovat koně z bezprostřední blízkosti, což zvyšuje zajímavost celého klání.

 

PROGRAM ZÁVODŮ:

Pátek 23. srpna

9:00       Drezurní zkoušky sedlových koní (všechny kategorie)

               Drezura v kategoriích spřežení

 

Sobota 24. srpna

8:00       Terénní zkouška sedlových koní (všechny kategorie)

14:30     Maraton spřežení

 

Neděle 25. srpna

9:00       Parkur nižších kategorií

              Koncert dechové hudby a vystoupení mažoretek

10:00     Průvod jezdců a koní městem se zdravicí na náměstí

12:00     Překážková jízda spřežení

13:30     Parkur vyšších kategorií sedlových koní a slavnostní dekorování

 

Místo konání:

Humpolec, kolbiště Zlatá podkova (u výpadovky na Světlou nad Sázavou),

GPS: 49.5496994N, 15.3648833E

 

 

O ZLATÉ PODKOVĚ:

Zlatá podkova je tradiční český seriál závodů ve všestrannosti a spřežení, který má celkem dvanáct předkol, ze kterých se kvalifikují ti nejlepší na finále. Z pohledu diváka, návštěvníka jezdeckého areálu, jde o velmi atraktivní podívanou. Při drezuře může pozorovat naprostou koncentraci koně i jezdce, disciplína se odehrává v ohraničeném obdélníku. Naopak při sobotní terénní zkoušce, která může připomínat dostihy jednotlivců, kůň svižně běží krajinou, překonává pevné překážky a projíždí jezírky. Závěrečný parkur prověří souhru koně a jezdce a také jejich psychickou odolnost, protože každá chyby může znamenat výrazné posuny ve výsledkové listině.

 

Pořadatelem závodů je obecně prospěšná společnost Soutěže podkovy, kterou založilo město Humpolec, Školní statek, Česká zemědělská akademie a Jezdecký klub Humpolec. Závody se mohou uskutečnit díky podpoře sponzorů v čele s Krajem Vysočina a Městem Humpolec.

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.8.2019 / 20.8.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze