Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

První studenti z Vysočiny vyjeli přes program FLEX na studia do USA

FLEX neboli Future Leaders Exchange je výběrový studijní program pro středoškoláky, který financuje americké Ministerstvo zahraničí. Nově je do něj zapojena také Česká republika, a díky tomu letos poprvé vycestovalo na studia do USA prvních 10 českých studentů. A mezi nimi hned dva studenti z Vysočiny, kteří obstáli v silné konkurenci 760 přihlášených. Šimon Mareček ze sportovního gymnázia v Novém Městě na Moravě odjel studovat na Floridu a Eliška Heřmánková z Pelhřimova do Toleda ve státě Iowa.
 

 
 

FLEX se od ostatních programů zajišťujících roční studijní pobyty v USA odlišuje především tím, že se za něj nic neplatí. Americká vláda stipendistům uhradí cestovní náklady, zajistí ubytování v prověřené hostitelské rodině a vyučování na místní střední škole. Studentům také vyplácí měsíční stipendium na základní osobní potřeby a společenské aktivity.

 

Nábor, výběr i školení před odjezdem do USA a cestovní záležitosti účastníků programu má na starosti mezinárodní nezisková organizace American Councils for International Education. Právě s touto organizací Kraj Vysočina úspěšně a úzce spolupracuje v rámci veletrhů mezinárodních příležitostí, které kraj už druhým rokem pořádá pro středoškoláky z Vysočiny a kde je program FLEX také prezentován.

 

Přihlášky do dalšího ročníku programu, tj. pro školní rok 2020/2021 budou přijímány na podzim 2019. Informace k přihláškám do programu budou uveřejněny na webu discoverflex.org na počátku září 2019.


Nenechte si ujít příležitost strávit školní rok v USA zdarma!  • Jana Čermáková, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 14.8.2019 / 14.8.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze