Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Průzkum internetu v domácnostech v ČR

Průzkum internetu v domácnostech v ČR
V rámci splnění cíle Evropské komise, aby 50 % evropských domácností mělo internetové připojení rychlejší než 100Mbit/s, představilo Ministerstvo průmyslu a obchodu záměr spolupracovat s kraji na administraci finančních prostředků Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.
 

 
 

V současné době realizuje společnost Grant Thornton Advisory pro Ministerstvo průmyslu a obchodu průzkum, jehož cílem je  zjištění skutečné poptávky domácností po internetu.

Výsledky průzkumu budou sloužit jako jeden z podkladů pro přípravu nového Národního plánu rozvoje vysokokapacitních sítí (2020+). Právě teď se rozhoduje o rozvoji sítí nové generace.

 

Ambicí průzkumu je zjistit, na co domácnosti internet využívají, zda jsou s ním spokojení a jaké jsou případně jejich představy. Průzkum se skládá z 15 otázek, které se dají vyplnit do 5 minut (typ připojení, maximální rychlost internetu, cena atd.).

 

Ministerstvo požádalo jednotlivé krajské úřady o spolupráci při šíření dotazníku mezi občany Kraje. Dotazník najdete na https://grantthornton.eu/pruzkumint/ a je možné ho vyplnit do 22. srpna 2019.  

 

 Díky vzájemné spolupráci mají občané možnost přispět svým názorem k udržitelné a technologicky vyspělé České republice.

 

  • Z materiálů MPO ČR zpracovala Táňa Mrázková, odbor informatiky
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.8.2019 / 5.8.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze