Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Pacovský Soubor lidových písní a tanců Trnávka na Velehradě

Pacovský Soubor lidových písní a tanců Trnávka na Velehradě
Svátek sv. Cyrila a Metoděje, který jsme si připomínali v uplynulém týdnu, je již tradičně spojován s Národní poutí Velehrad a Dny lidí dobré vůle, probíhajícími každoročně ve dnech 4. a 5. července. Do vybraných částí programu byly v letošním roce, stejně jako v roce minulém, zapojeny krojované páry z jednotlivých krajů České republiky. Kraj Vysočina zde s velkým zájmem a patřičnou hrdostí letos opět reprezentovali, na pozvání pořadatelské obce Velehrad, zástupci ze souboru lidových písní a tanců Trnávka, a to v nádherném pelhřimovském kroji, který sklízel obdiv přítomných.
 

 
 

Ve čtvrtek 4. července se všechny zúčastněné krojované páry shromáždily v bazilice Nanebevzetí Panny Marie k Modlitbě za vlast - ve spolupráci s Armádou ČR za přítomnosti historických praporů naší země a zástupců hasičských sborů, a program pokračoval, u příležitosti státního svátku ČR a za přímého přenosu ČT 2 a Českého rozhlasu Brno a Zlín slavnostním Večerem lidí dobré vůle spojeným s prezentací vzdělávacích a charitativních projektů. V pátek 5. července pak program vyvrcholil, opět za účasti krojovaných párů Slavnostní poutní mší svatou na nádvoří před bazilikou.

Začlenění lidových tradic a folkloru do těchto celospolečensky významných akcí je vstřícným počinem jak přispět k uchování prvků a projevů tradiční lidové kultury, nedílné součásti kulturního dědictví a historie České republiky.

 

Foto a více informací: soubor lidových písní a tanců Trnávka, Pacov, www.trnavkapacov.wz.cz


velehrad

  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.7.2019 / 11.7.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze