Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Křížem krážem Vysočinou na kole: Denně šlápne do pedálů třicítka cyklistů

Křížem krážem Vysočinou na kolech
Dvanáctý ročník cyklistického putování Křížem krážem Vysočinou na kole organizovaný destinační agenturou Vysočina Tourism je ve své půlce. Prvních 200 kilometrů, tedy polovinu naplánované trasy si od pátku nenechalo ujít denně zhruba třicet cyklistů. Dnešní pátá etapa odstartovala rukou starosty Jana Tecla z Havlíčkova Brodu a v podvečer skončí v Pelhřimově. „To budeme mít v nohou trasu přes Lipnici, Humpolec, Kletečnou a Milotice. Přesně 55 kilometrů,“ říká náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast cestovního ruchu Jana Fischerová, která se dnes zařadila do pelotonu.
 

 
 

Dneškem cyklisté načínají druhou dvoustovku připravené trasy. „S Vysočinou jedu na kolech letos poprvé a jsem překvapený, jak krásně může být naplánovaná trasa – kopeček, klesání, zatáčka doprava, doleva. Jsme tu celý tým z Horní Cerekve. Sami organizujeme závod Přes tři vrchy Vysočiny, takže jsme trochu konkurence, ale tohle ježdění si doslova užíváme,“ říká 76letý Josef Frey. Trasu letošního Křížem krážem Vysočinou na kole plánoval Ladislav Rasocha z Havlíčkova Brodu, má ji projetou, všechny cílové zastávky má v hlavě a odříkává je s automatickou přesností. Zítra, tedy 10. července 2019 čeká peloton trasa z Pelhřimova do Třeště. Startuje se v 9:00 hodin ráno z pelhřimovského náměstí a přes Libkovu Vodu, Božejov, Žirovnici, Počátky, Panské Dubénky a Rošten (se zastávkou na okouknutí nových expozic hradu)se dojede až do Třeště.

 

Křížem krážem Vysočinou není závod, naplánovaná trasa má potěšit a umožnit navštívit zajímavá místa v regionu. Tempo se řídí podle kondice pelotonu a po celou dobu cyklovýletu panuje přátelská atmosféra. Pro jistotu nás doprovází vozidlo, kde si můžeme odpočinou, nechat občerstvení. Na konci každého úseku mohou cyklisté ve městech přespat, nebo si odjet domů. Do pelotonu není nutné se registrovat, neplatí se žádné startovné, přidat se může kdokoli na kterémkoli úseku nebo v kterémkoli městě, může jet třeba dva kilometry, jen tak pro radost.

 

Podrobnosti o letošním ročníku Křížem krážem Vysočinou na kole jsou k dispozici na www.vysocinounakole.cz. Partnery akce jsou: Skupina ČEZ – Jaderná elektrárna Dukovany, Český rozhlas Vysočina a Dalešický pivovar.

Křížem krážem Vysočinou na kolechKřížem krážem Vysočinou na kolechKřížem krážem Vysočinou na kolechKřížem krážem Vysočinou na kolech

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.7.2019 / 9.7.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze