Přednášející Zdeněk Bořil věnoval svůj příspěvek psychoterapeutické práci s pachateli násilných trestných činů. Ve své prezentaci se zaměřil na systematickou práci s odsouzenými, kteří jsou zařazeni do speciálního ročního programu. Po absolvování programu se u těchto lidí snižuje recidiva na 12% s tím, že obvykle se recidiva pohybuje kolem 50%. Kapacita programu je 21 zařazených a program probíhá v Liberecké věznici.
Tomáš Rosenberg se zaměřil na poskytnutí informací o elektronickém monitorovacím systému. Jedná se o způsob nepřetržitého dohledu např. u alternativního trestu domácí násilí. Tento systém byl v ČR zaveden v září 2018 a prošlo jím 42 klientů. Tomáš Rosenberg představil i novinku - mobilní alkohol tester, který umožňuje provádět testy na alkohol „24 hodin“ denně na místě výskytu monitorované osoby.
Představena byla také činnost Oblastní charity Třebíč resp. Probační programy MOST pro dospělé a mladistvé. Program je zaměřený na přijetí odpovědnosti za své chování a důsledky páchané trestné činnosti, což podporuje resocializaci a snižování recidivy. Principy programu jsou individuální práce s klientem, dobrovolnost a vlastní iniciativa. Program je zaměřený na rizikové faktory jako jsou recidiva páchání trestné činnosti, sociální deficity získané pobytem ve výkonu trestu, neschopnost vcítit se do situace poškozeného, sociální vyloučení, rozpad rodinných a partnerských vztahů.
Cesta: Titulní stránka > Informační technologie > Propagace IT
web & design WEBHOUSE®, redakční systém vismo® | Přihlásit se | PC verze