Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Letní škola seniorů otevírá své brány

Žáci a studenti se těší na blížící se prázdniny a senioři se naopak mohou těšit do školy. Již šestým rokem se totiž v Kraji Vysočina pořádá přednáškový cyklus pro seniory, který u dříve narozených získává stále větší oblibu. Pořadatelem Letní školy seniorů je odbor sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina, který nabízí aktivním seniorům další možnost setkání a poznání nových informací.
 

 
 

V uplynulých letech bylo do projektu vždy zapojeno deset měst, ve kterých se konaly přednášky. Vzhledem ke stoupajícímu zájmu obcí, jsme letošní cyklus rozšířili rovnou do dvaceti měst, abychom uspokojili další zájemce. Senioři tak mohou navštívit tato města: Jaroměřice nad Rokytnou, Třebíč, Velká Bíteš, Nové Město na Moravě, Třešť, Polná, Humpolec, Havlíčkova Borová, Vyskytná u Pelhřimova, Pacov, Hrotovice, Číměř, Měřín, Malá Losenice, Chotěboř, Světlá nad Sázavou, Košetice, Nová Cerekev, brtnice a Přibyslavice.


Opakovaně největší zájem je o témata zdraví, trénink paměti, zahrádka, pohyb a řada dalších témat. V tomto směru můžeme seniory uklidnit, že o svá oblíbená témata nepřijdou, dočkají dalších zajímavých přednášek a pro letošní rok máme i jednu novinku, kdy se senioři dozví, jak si doma upéct kváskový chléb. Ale to bude až poslední přednáška v prvním zářijovém týdnu, se kterou za seniory přijede Gabi Hradecká a dojde i na ochutnávku domácího chleba.


První přednáška Letní školy seniorů se bude věnovat spánku, který je základním kamenem pevného zdraví a přednášet jí bude Iva Georgievová. Druhá přednáška bude prémiová, protože za seniory přijede Jana Vejsadová a její vzácný host spisovatel, básník a textař František Novotný. Společně si budou povídat na téma: co si ženy pamatují a muži zapomínají. Třetí přednášku povede paní Ludmila Horáková, která všem návštěvníkům poradí, jak dodržovat pitný režim a životosprávu v každém věku. V srpnu senioři rozhýbou svoje klouby a tělo s Alešem Chytilem, potom budou „pracovat“ na zahrádce s panem Peterem Gajdoštinem a na závěr se naučíme již zmiňovaný kváskový chléb.


Důležitá informace pro seniory je, že všechny přednášky jsou zdarma a pokud vás tato nabídka zaujala, hledejte na webových stránkách Kraje Vysočina i pořádajících měst bližší informace o místu a času konání přednášek. Celkový přehled najdete i v příloze této zprávy.


lšs

lšs

  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.6.2019 / 25.6.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21 > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze