Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Czech Street Party v Bruselu připomněla 30. výročí sametové revoluce a Vysočina byla u toho

Czech Street Party v Bruselu připomněla 30. výročí sametové revoluce a Vysočina byla u toho
V závěru minulého týdne se v bruselské rue Caroly, ve které sídlí Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii, konala už podvanácté letní Czech Street Party, která se nesla v duchu oslav 30. výročí sametové revoluce. Ani tentokrát nemohl chybět stánek Kraje Vysočina s vynikajícími regionálními pochoutkami. Více než 3 500 návštěvníků z celého světa nadchly regionální sýry z Polné, vynikající klobásky z Chotěboře i medovina z včelí farmy. „Každý rok se snažíme představit v Bruselu nějakou sladkou novinku, tentokrát jsme slavili úspěch s tradičním židovským cukrovím z Třebíče,“ pochvaloval si hejtman Jiří Běhounek, který je pravidelným účastníkem bruselské akce pod taktovkou stálého zastoupení.
 

 
 

Přítomné publikum, zejména to mladší, bavil celé odpoledne maskot Kraje Vysočina zajíc. O hudební doprovod a energií nabitou atmosféru letošní Czech Street Party se postarala třebíčská kapela Disconnexion a kapela Mydy Rabycad z Prahy. Skvělou hudební tečku za dvanáctou českou street party udělala kapela MIG 21 v čele s Jiřím Macháčkem.


Czech Street Party pořádalo v pátek 14. června Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii společně s Českým centrem v Bruselu, s agenturou Czech Tourism, s hlavním městem Prahou, městem Brnem, Jihomoravským krajem, Krajem Vysočina, Pardubickým krajem, Plzeňským krajem a Středočeským krajem. V letošním roce byly ve větším počtu zastoupeny také české univerzity: České vysoké učení technické, Česká zemědělská univerzita, Mendelova univerzita v Brně a Vysoké učení technické. Hlavním sponzorem akce byla již tradičně Skupina ČEZ, dalšími sponzory SAZKA Group, Škoda Import a Česká potravinářská komora.


CSP

 

Czech Street Party v Bruselu připomněla 30. výročí sametové revoluce a Vysočina byla u toho

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.6.2019 / 18.6.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21 > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze