Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Za týden začíná letní olympiáda dětí a mládeže. Výpravu Vysočiny povede hvězdný volejbalista Jan Štokr

Už v neděli 23. června 2019 budou v Liberci zahájeny Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže. Na sportovištích v Liberci a Jablonci nad Nisou bude o 1163 medailí bojovat i 230 sportovců a sportovkyň z Kraje Vysočina. Vysočinskou výpravu povede v rámci programu slavnostního zahájení Her fenomenální český volejbalista Jan Štokr - dlouholetá opora české volejbalové reprezentace, která začala svojí úspěšnou kariéru v Telči. Se slavným italským týmem Itas Diates Trentino vyhrál Ligu mistrů, dvakrát italskou ligu i pohár, jednou italský Superpohár a třikrát mistrovství světa klubů. S reprezentací si zahrál na dvou mistrovstvích světa a čtyřech mistrovstvích Evropy. Přestože měří 207 cm a váží 110 kg, je jeho přezdívka Drobek.
 

 
 

Slavnostního zahájení dětské olympiády se bude v Liberci účastnit i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který patří k velkým fandům sportovních  výkonů, sám bývalý volejbalista je výběrem letošního vlajkonoše velice nadšen a jak sám říká: „Důležité je poměřit síly, hrát fair play a hlavně nezranit se.“

 

Zatím nejlépe si reprezentace Kraje Vysočina vedla v rámci dětských olympiád v letech 2010 a 2018, kdy skončila celkově na třetím místě vždy v zimní verzi olympiády. V roce 2014 byl Kraj Vysočina pořadatelem Her VI. zimní olympiády.


  • Zdeněk Beneš, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.6.2019 / 14.6.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie > Propagace IT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze