Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina zainvestuje nové bydlení pro ohrožená prasata visajánská z jihlavské ZOO

ZOO
Dotaci ve výši 500 tisíc korun pošle Kraj Vysočina letos do jihlavské ZOO. Peníze mají pomoci s rychlou výstavbou nových ubikací pro kriticky ohrožený druh prasat visajánských. Kraj Vysočina tak naplní Memorandum uzavřené s městem Jihlava, ve kterém se zavazuje k vzájemné spolupráci. Město Jihlava recipročně podpoří stejně vysokou dotací krajské Horácké divadlo Jihlava, které plánuje pokračovat v modernizaci zvukové aparatury, tak aby vynikla produkce stále oblíbenějších muzikálových představení. „Výše dotace je výsledkem shody obou stran a jde o představitelnou podporu přiměřeně řešící potřeby obou obdarovaných organizací,“ vysvětlila Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.
 

 
 

Nové bydlení pro kriticky ohrožené prase visajánské podpoří chov, který je alternativou pro jeho přežití.

Memorandum mezi Krajem Vysočina a městem Jihlava bylo podepsáno v roce 2015 a platí pět let. Už v minulosti Kraj Vysočina pomohl vzniknout v jihlavské ZOO oblíbeným cykloboxům, které zvýšily komfort návštěvníků na kolech nebo spolufinancoval modernizaci voliéry pro dravce.


FOTO: Kam a na co posílá Kraj Vysočina půl milionu korun se na vlastní oči podíval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky Martin Kukla. V doprovodu ředitele jihlavské ZOO Jana Vašáka si prohlédl místo, kam se už díky krajské dotaci koncem prázdnin přestěhují ohrožená prasátka. Kombinaci budoucích nových obyvatel ZOO zatím chovatelé ladí. Prase visajánské, kterému hrozí do 30 let absolutní vymření ve volné přírodě se bude moci do Jihlavy "přistěhovat" už opravdu do několika týdnů.

ZOO

ZOOZOO

  • Ladislav Seidl, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.6.2019 / 4.6.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie > Propagace IT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze