Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Program Rok ve Francii slaví 10 let

Program Rok ve Francii slaví 10 let
Kraj Vysočina ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze připravily pro školní rok 2019/2020 už desátý ročník jednoletého studia pro studenty středních škol z Vysočiny v regionu Grand Est. Program je určen pro studenty ve věku 15 až 17 let, kteří si chtějí zlepšit své znalosti francouzského jazyka, poznat francouzské školství, kulturu i život ve Francii. Studenti se učí podle stejných osnov jako jejich francouzští spolužáci, přes týden bydlí na internátě, o víkendech v hostitelské rodině. Pro úspěšné zvládnutí celoročního studia je důležitá odhodlanost, motivace a samostatnost studenta a také podpora rodičů.
 

 
 

Za dobu trvání programu z celé České republiky vyjelo do Francie na 450 středoškoláků, z toho 17 z Kraje Vysočina. A i pro další školní rok tomu nebude jinak. Hodnoticí komise doporučila další tři studentky z Vysočiny pro studium ve Francii ve školním roce 2019/2020. Dvě jsou z pelhřimovského gymnázia a jedna z gymnázia v Telči.

 

„Základem úspěchu tohoto programu v Kraji Vysočina jsou velmi dobře nastavené vztahy mezi námi, naším partnerským regionem Grand Est a školskými úřady v Remeši a Nancy-Metz. Ty zaručují, že se nám vždy podařilo najít pro naše studenty hostitelskou školu a rodinu v oblasti Champagne-Ardenne nebo Lotrinsko. Lokace hostitelské školy v regionu Grand Est je pro studenty důležitá z hlediska možnosti získat od Kraje Vysočina finanční příspěvek na studium ve výši 41 000 Kč,“ doplňuje informaci Jana Fialová, radní pro oblast školství, mládeže a sportu.

 

Kraj Vysočina se snaží podpořit výuku francouzského jazyka na středních školách také konverzačními hodinami s rodilým mluvčím. Ten momentálně působí na šesti krajských gymnáziích a spolupracuje s Vysočina Education.

K povědomí o programu mezi vysočinskými studenty přispívají i veletrhy mezinárodních příležitostí, pořádané krajem v pěti okresních městech.

 

Součástí oslav „10 let programu Rok ve Francii“, jejichž koordinátorem je Francouzský Institut v Praze, budou i video-medailonky úspěšných absolventů. „Jsme velmi hrdí, že se tváří daného absolvovaného roku staly hned dvě studentky z Vysočiny. Jsou to Alžběta Vítková z Třebíče a Barbora Stýblová z Humpolce. Barboře se také podařilo nastartovat vzájemnou spolupráci mezi svým domovským gymnáziem v Humpolci a hostitelským Lycée Pierre Bayen v Châlons-en-Champagne. Je to ukázka toho, jak významně náš student reprezentuje Kraj Vysočina v zahraničí a jaký další praktický dopad může mít jeho pobyt ve Francii na naše studenty a školy,“ dodává Jana Fialová.Foto: Alžběta Vítková (nahoře), Barbora Stýblová (dole), ©IFP, autor: Eva Kořínková

rok ve Francii

rok ve Francii

  • Jana Čermáková, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.6.2019 / 4.6.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie > Propagace IT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze