Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Rektor Tomáš Zima se setkal s vedením kraje

Rektor Tomáš Zima se setkal s vedením kraje
Krátkou návštěvou na hejtmanství zahájil rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima svoji návštěvu Kraje Vysočina v rámci tematických diskuzí Česko! A jak dál?. S vedením Kraje Vysočina debatoval rektor Zima o aktuálních tématech jako zemědělství, sucho nebo kůrovcová kalamita. Z vyhrazeného času společného setkání se nejdéle mluvilo o stavu českého školství na všech úrovních vzdělávání a rovněž o poskytování zdravotní péče v oblasti praktického i specializovaného lékařství nebo o situaci v nemocnicích zřizovaných krajem.
 

 
 

„S rektorem Tomášem Zimou jsme se shodli, že v současné době se už naplno projevily neuvážené kroky a rozsáhlé změny ve školství a zdravotnictví, které probíhaly v 90. letech, a nyní se těžce hledá cesta, jak například zajistit dostupnou zdravotní péči v odborných ambulancích v menších městech nebo jak podpořit manuální zručnost dětí na základních školách a následně technické vzdělávání u středoškoláků,“ zmínil některá témata dopolední diskuze hejtman Jiří Běhounek, který zároveň Tomáši Zimovi představil projekty Kraje Vysočina a partnerů v oblasti školství – Merkur, ROTO, Teifoc, prospěchová stipendia u vybraných učebních oborů i motivační stipendia pro mediky nebo náborové příspěvky pro lékaře v krajských nemocnicích.


Program rektora Tomáše Zimy na Vysočině bude pokračovat dnes od 17.30 hod. v Dělnickém domě na Žižkově ulici v Jihlavě veřejnou diskuzí Univerzity Karlovy Česko! A jak dál? na téma SUCHO


zima

zima

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.6.2019 / 4.6.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie > Propagace IT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze