Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské setkání školních parlamentů oslovilo stovku mladých lidí

Žákovské parlamenty
Cílem letošního krajského setkání školních parlamentů, které se konalo dnes v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě, byly výměny informací o akcích pořádaných školními parlamenty a získání nových inspirací pro práci ve školách v dalším školním roce. Akce, ke které se přihlásilo 24 základních škol z celého regionu, přilákala na jedno místo více než sto mladých „parlamenťáků“, jak si sami mezi sebou říkají. „Zatímco fungování středoškolských parlamentů u nás na Vysočině stále hledá pevné základy, základní školy v rámci organizované struktury parlamentů pracují aktivně a mají stále chuť sdílet výsledky projektů,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.
 

 
 

Školy, ve kterých funguje dětský parlament se sešly na Vysočině už po šesté. Děti mezi sebou odprezentovaly akce pořádané pod hlavičkou školních parlamentů a byly sdílné v rozdávání nápadů. „V rámci aktivit našeho parlamentu jsme si dali schůzku se starostou a požádali ho o stojany na kola u naší školy. Teď už tam jsou. Také jsme přispěli na pořízení nových uniforem pro sestřičky dětského oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě,“ vyjmenovával Radim Lempera z 1. ZŠ Nové Město na Moravě. „U nás děti z druhého stupně jednou ročně nahradí učitele na prvním stupni. Učíme mladší děti všechny předměty – od matematiky, přes češtinu až po tělocvik. Kdo to nezkusil, nemůže nikdy posoudit, jak náročné je ukočírovat 28 dětí v jedné velké tělocvičně,“ vzpomíná na svůj učitelský den Kačka Němcová ze ZŠ Nad Plovárnou v Jihlavě. Podobnou výměnu s názvem Den naruby mají i děti na ZŠ ve Žďáře nad Sázavou, Švermova 4. Eva Řezníčková a Monika Sáblíková prozradily, že jeden den si zahrají postupně na učitele a své spolužáky zkouší učit vše, co považují v probírané látce za důležité. Nejednou už mezi žáky zasedl i pan ředitel, který si prý v minulosti vyzkoušel i obtížnost běžné písemné práce.

 

V rámci připraveného programu se zástupci školních parlamentů věnovali i řešení nejběžnějších problémů. Mezi pěticí diskutovaných témat se objevila kvalita jídla ve školních jídelnách a plýtvání, používání mobilních telefonů ve školách nebo např. hledání motivace pro práci ve školních parlamentech.

Žákovské parlamentyŽákovské parlamentyŽákovské parlamenty
  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.6.2019 / 3.6.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie > Propagace IT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze