Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Malý festival pro rodiny s dětmi z celé Vysočiny

Malý festival pro rodiny s dětmi z celé Vysočiny
O uplynulém víkendu pořádaly Síť pro rodinu, z. s., a Spolek Tilia uiž IV. ročník DNE PRO RODINU v Šejdorfském mlýně v Okrouhličce. „Co cennějšího než rodinu máme? Rodina je základem společnosti a zaslouží si proto pozornost, a to i v časech uspěchaných a neklidných. Chceme lidem dopřát důvod zastavit se v hektické době a užít si společně s dalšími rodinami příjemné chvíle,“ vysvětluje záměr pořádání Festivalu rodiny Rut Kolínská, prezidentka Sítě pro rodinu. „A zároveň upozornit na hodnotu rodiny pro každého z nás,“ dodává.
 

 
 

„Celé odpoledne bylo zaměřené tak, aby si ho užila celá rodina od nejmenších po nejstarší členy rodiny. Nejenom, že byl připraven bohatý program, kde se představil  klaun, divadlo, dále byl připraven i úžasný doprovodný program jako dětská zumba, malování na obličej a tvořivé dílničky pro děti. Prezentace činnosti mateřských a rodinných center (Rodinné centrum Tiliánek Lípa, Třebíčské centrum z.s., RC Krteček Pelhřimov, MC Zvoneček Havlíčkův Brod) Family Pointy z Havlíčkova Brodu, Třebíče a Pelhřimova; Senior Point  Havlíčkův Brod, Hodina –H Pelhřimov, Studijní centrum Basic “ popisuje bohatý program předsedkyně Spolku Tilia Marta Vencovská.


„ Mateřská a rodinná centra patří mezi jedny z hlavních aktérů prorodinných aktivit v Kraji Vysočina, i proto jsme velmi rádi, že nad celou akcí již potřetí převzal záštitu Mgr. Pavel Franěk 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky. Mateřská a rodinná centra na festivalu připravily bohatý program pro rodiny“, doplňuje krajská koordinátorka Sítě pro rodinu, z. s., Kraje Vysočina Daria Čapková.


Velké poděkování patří DJ Petru Koudelkovi, který nás celý den doprovázel skvělou muzikou a tím zpříjemnil den nejen návštěvníkům celé akce, ale i těm, kteří připravovali program pro děti a dospělé. Poděkování patří všem dobrovolníkům, kteří připravili pro návštěvníky občerstvení – výborné palačinky, chléb s domácím máslem, které se tlouklo před zraky diváků, a domácí sirupy s ovocem osvěžili v teplém odpoledni.


Na úplný závěr si zaslouží poděkovat manželé Koudelkovi, díky kterým se tato akce mohla uskutečnit v areálu Šejdorského mlýny. Návštěvníci a i organizátoři akce ocenili nejen skvělé zázemí, ale i domácí zmrzlinu, výbornou grilovanou kýtu, polévku z kuchyně paní majitelky. Dále všem, kteří přišli strávit nedělní odpoledne s námi a podpořili nás dobrovolným vstupným. Děkujeme za něj a velice si ho vážíme.


Akce je podpořena Krajem Vysočina v rámci projektu „Spolupráce na Vysočině – 2019“.

Akce se uskutečnila v rámci kampaně Festival rodiny, více na www.festivalrodiny.cz .


Kontakt pro média: Daria Čapková, daria.capkova@sitprorodinu.cz, 602 178 864


Spolek TILIA je nezisková organizace, zejména pro ženy z obce Lípa a okolí. Našim cílem je propagace a prosazování principů občanské společnosti, zajišťování volnočasových, sportovních, kulturních a vzdělávacích akcí pro své členy a širokou veřejnost, zajišťování a rozvoj aktivit zaměřených na podporu rodin s dětmi, mládeže a seniorů v regionu Kraje Vysočina.


Síť pro rodinu, z.s. spolu s mateřskými centry už čtvrt století posiluje hodnotu rodiny ve společnosti, v mateřských centrech i ve firmách. Síť aktuálně sdružuje téměř 300 mateřských center. Činnost mateřských center sdružených v Síti pro rodinu zasahuje odhadem 56 600 rodin přímo a činnost Sítě pro rodinu přináší užitek potažmo všem rodinám.  • zpráva převzata od Sítě pro rodinu, z. s.
 

Malý festival pro rodiny s dětmi z celé Vysočiny

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.5.2019 / 29.5.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze