Všichni zúčastnění tak měli unikátní možnost vidět pracoviště, kde dochází k vývoji nejpokročilejších technologií v oblasti automobilního průmyslu, užití různých senzorů, systémů automatického parkování bez přítomnosti řidiče ve vozidle, systémů testování nových technologií spalovacích motorů a systémů detekce překážky a následného automatického brždění.
To, jak jedinečná pracoviště účastníci navštívili, dokladovala velmi přísná omezení zakazující jakékoliv pořizování obrazové dokumentace, nahrávání apod. I přes to byl program tak zajímavý, že po skončení domluveného programu pokračovaly diskuse žádostmi o další specializované exkurze. Sami studenti si také během kurzu domluvili pracovní stáže v laboratořích ČVUT, kde budou moci své znalosti dále rozvíjet. Proto je zřejmé, že se tato spolupráce kraje, středních škol a univerzity osvědčila a budeme ji v následujících letech dále rozvíjet.
Navíc celá aktivita dostala i mezinárodní rozměr, neboť se jí zúčastnili studenti a učitel ze Stredné odborné školy informačných technológií z Bratislavy, kteří byli v tomto týdnu na odborné stáži v pelhřimovské střední průmyslové škole.
Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2019 > Květen
web & design WEBHOUSE®, redakční systém vismo® | Přihlásit se | PC verze