Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V Havlíčkově Brodě byli oceněni nejlepší novináři

V Havlíčkově Brodě byli oceněni nejlepší novináři
Novinářkou cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2018 si dnes v obřadní síni havlíčkobrodské nové radnice převzal novinář a vysokoškolský pedagog David Klimeš. Kromě hlavní ceny za novinářskou a publicistickou práci jsou každoročně udělovány i dvě Novinářské křepelky určené pro mladé žurnalisty do 33 let. Jedna novinářská křepelka patří redaktorce týdeníku Respekt Andree Procházkové a druhou získal reportér, dokumentarista a režisér Janek Rubeš. Čestnou cenu OPUS VITAE za dosavadní novinářskou práci udělila Nadace Český literární fond novinářce a spisovatelce Lídě Rakušanové.
 

 
 

Novinářské ceny uděluje Nadace Český literární fond na návrh odborné poroty, ve které jsou kromě členů fondu i renomovaní zástupci českých médií. Ceny za mimořádně společensky přínosné texty investigativního nebo analytického charakteru, výjimečná díla novinářské tvorby jsou udělovány od roku 1994 a už dvacet let se předávají na Vysočině v Havlíčkově Brodě. Držitel Novinářské ceny K. H. Borovského obdrží od Nadace Český literární fond finanční dar ve výši 50 tisíc korun, novinářská křepelka znamená pro oceněné symbolickou částku 3 333 korun. Jednu novinářskou křepelku tradičně podpořil Kraj Vysočina, druhou pak město Havlíčkův Brod. Za Vysočinu předala cenu  náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.


David Klimeš
Novinář a pedagog, který v týdeníku Ekonom, v Hospodářských novinách i v Českém rozhlasu Plus komentuje současné ekonomické a politické dění, kromě toho od roku 2014 vyučuje komunikaci na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Ocenění získal za věcné a trefné komentáře k dění v ekonomice a vytrvalé sledování politiků rozdělujících naše peníze.


Andrea Procházková
Redaktorka týdeníku Respekt zaměřující se na českou politiku a justici. Byla oceněna za mimořádný rozhled, preciznost a schopnost jít k podstatě věci.

 

Janek Rubeš
Reportér, dokumentarista a režisér, jehož jméno bylo dlouho spojeno s internetovou televizí Stream.cz, od loňského roku působí v Seznam Zprávy. Novinářskou křepelku si odnesl za odvážnou investigativní žurnalistiku, se kterou dlouhodobě odhaluje špinavé praktiky pražských taxikářů, směnárníků a dalších tzv. šmejdů.

 

Lída Rakušanová

Novinářka, komentátorka, moderátorka a spisovatelka. Od roku 1994 působí jako nezávislá komentátorka evropské i domácí politiky, kromě toho spolupracuje s médií v německy mluvících zemích. Na svém kontě má za svoji novinářskou práci už řadu ocenění. Čestnou cenu OPUS VITAE získala za špičkovou novinářskou práci a prosazování hodnot svobody a demokracie před rokem 1989 i po něm.


novinářské ceny

 

 

V Havlíčkově Brodě byli oceněni nejlepší novináři

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.5.2019 / 23.5.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze