Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Seminář k zavádění přeshraničních služeb eHealth v České republice

Seminář k zavádění přeshraničních služeb eHealth v České republice
Ve středu 19. června se uskuteční již šestý seminář určený pro odbornou veřejnost, kde bude prezentován aktuální stav projektů, jejichž cílem je zavedení přeshraničních služeb eHealth v České republice. Akci organizuje Kraj Vysočina, který je hlavním koordinátorem projektů NIX.ZD a NIX.ZD II.
 

 
 

Kraj Vysočina byl pověřen Ministerstvem zdravotnictví vybudováním a provozováním informačního systému veřejné správy Národní kontaktní místo pro eHealth (National Contact Point for eHealth – NCP), což je taková národní brána zajišťující přeshraniční přenos zdravotnických dat. Realizace projektů je spolufinancována z fondu CEF TELECOM a určena na vybudování a implementaci tzv. Národního kontaktního místa pro eHealth.


Služby, které budou v rámci těchto projektů realizovány, jsou elektronický pacientský souhrn (Patient Summary) a přeshraniční eRecept (ePrescription/eDispensation).


Na červnovém semináři získáte informace o současném stavu eHDSI (European Digital Service Infrastructure) a o zapojení členských států včetně ČR, či uvidíte praktickou ukázku komunikace a výměny zdravotnických dat s Lucemburskem prostřednictvím Národního kontaktního místa pro eHealth (NCPeH). Zástupci Státního ústavu pro kontrolu léčiv seznámí účastníky s návrhem architektury služby eRecept atd.


Zájemci o účast z řad odborné veřejnosti se mohou přihlásit zde.


propojení

nix

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.5.2019 / 22.5.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze